fbpx

Po premierze Diablo 4 kolejne sezony w Diablo 3 będą się powtarzać

7 kwietnia 2023,
12:43
Dorota Żak
Witraż z Diablo 3

Przy wyczekiwanej premierze Diablo 4 można na chwilę zapomnieć o poprzednich odsłonach serii, zwłaszcza, gdy słyszymy o problemach w otwartej becie tej pierwszej lub opcjach resetu umiejętności postaci, jakie się w niej pojawią. Na szczęście o wcześniejszej części gry nadal pamiętają jej twórcy, którzy ostatnio podzielili się kilkoma szczegółami na jej temat.

Co dalej z Diablo 3?

W czasie wywiadu dla Wowhead związani z serią Joe Shely i Rod Fergusson wypowiedzieli się na temat rozwoju Diablo 3 oraz planów na Diablo 4. Wcześniejsza część gry musi liczyć się z tym, że po premierze najnowszej odsłony raczej nie dostanie nowej zawartość. Uwaga twórców powędruje zdecydowanie do Diablo 4.

W lutym w trójce rozpoczął się 28. sezon, Obrzędy z Sanktuarium, który otrzymał swój własny motyw przewodni. Podobnie stanie się jeszcze w przypadku sezonu 29., jednak nie dostanie on równie bogatej zawartości. Można go jednak uznać za ostatnią pełnoprawną porcję nowości do gry. Rod Fergusson skomentował też, że kolejne sezony, zaczynając od 30., będą się powtarzać, mieszając przedmioty i zawartość, które pojawiły się w Diablo 3 już wcześniej. Miejmy nadzieję, że liczba możliwych kombinacji pozwoli na dalszą rozrywkę w czasie gry. Zawsze też pozostaje czekać na Diablo 4, które zadebiutuje 6 czerwca.