fbpx

Phanteks – nowa obudowa Evolv Shift XT, zasilacze Revolt SFX i inne nowości z CES

8 stycznia 2022,
09:08
Rafał Sawicz

Podczas targów CES 2022 poznaliśmy plany różnych firm na rok 2022. Ujrzeliśmy zapowiedzi nowych technologii, procesorów czy kart graficznych. Oczywiście nie mogło również zabraknąć nowości na rynku obudów i zasilaczy komputerowych, a mianowicie nowych produktów holenderskiej firmy Phanteks.

Phanteks Evolv Shift XT na biurku
Na skróty
  • Phanteks zapowiedział nowe produkty, w tym białe edycje obudów Eclipse P600S i Evolv X, wentylatorów SK PWM D-RGB w wersji 120 i 140 mm oraz zasilacza AMP 1000W.
  • Oprócz tego holenderski producent zapowiedział również nową obudowę w formacie ITX, czyli Evolv Shift XT oraz risery PCI-E Gen4.
  • Nowe zasilacze i obudowa Evolv Shift XT będą miały swoją premierę w lutym i marcu tego roku.

Phanteks to holenderski producent obudów komputerowych, zasilaczy, chłodzeń procesorów, takich jak Glacier One, a także różnych akcesoriów do skrzynek i nie tylko. Firma zaprezentowała szereg nowych produktów począwszy od zasilaczy, przez białe wersje obudów Eclipse P600S oraz Evolv X i nowy model w formacie ITX, na wentylatorach i riserach kończąc.

Phanteks Evolv Shift XT – kompaktowa, a zarazem bez kompromisów

Na pierwszy ogień leci nowa obudowa Evolv Shift XT, czyli skrzynka w formacie ITX posiadająca trzy tryby chłodzenia komponentów:

  • Compact – skupia się na maksymalnym zmniejszeniu kubatury obudowy.
  • Aircooled – dedykowany komputerom chłodzonych powietrzem. W tym trybie obudowa jest wyższa, a także posiada większą powierzchnię wlotów powietrza.
  • Liquid Cooled – umożliwia montaż grubej chłodnicy na topie konstrukcji.

Skrzynka posiada podświetlenie D-RGB na przednim panelu ze szkła hartowanego. Producent postawił na tzw. efekt „Infinity mirror”. Projekt komponentów jest bardzo podobny do tego znanego już m.in. z Louqe Ghost S1, FormD T1 czy SGPC K40. Karta graficzna jest montowana wertykalnie po przeciwnej stronie od płyty głównej, z którą łączy się za pomocą dołączonego w zestawie risera PCI-E 4.0.

Niestety Phanteks nie podał całej specyfikacji, ale poznamy ją podczas premiery w lutym. MSRP obudowy wynosi 169,90 €, co w przeliczeniu daje 774 zł.

Zasilacze Phanteks Revolt SFX oraz białe wydanie AMP 1000W

Holenderska firma coraz bardziej rozwija swoją ofertę zasilaczy. Teraz trafiły do niej kompaktowe jednostki Revolt SFX oraz biała edycja zasilacza AMP 1000W. Zarówno Revolt SFX, jak i AMP 1000W White Edition są projektowane i konstruowane przy współpracy z renomowanym producentem – firmą Seasonic.

Za chłodzenie wnętrza Revolt SFX odpowiada wentylator 92 mm z łożyskiem FDB (Fluid Dynamic Bearing) z trybem półpasywnym, a mianowicie całkowitym zatrzymaniem wirnika przy obciążeniu zasilacza w zakresie 0–30%. Dodatkowo Revolt SFX będą dostępne w dwóch wersjach: z certyfikatem 80+ Gold oraz 80+ Platinum. W przypadku AMP 1000W White Edition mamy do czynienia z wentylatorem 120 mm, także z możliwością pracy półpasywnej oraz certyfikatem 80+ Gold.

Phanteks Revolt SFX.
Zasilacz Revolt SFX. Źródło: Phanteks

Premiera Revolt SFX jest przewidywana na luty tego roku. Ceny będą wynosiły 119,90 € za wersję 650 W z certyfikatem 80+ Gold, 129,90 € za 750 W z takim samym certyfikatem oraz 139,90 € za 750 W z certyfikatem 80+ Platinum.

AMP 1000W White Edition spodziewamy się ujrzeć w marcu 2022, jednak na obecną chwilę nie znamy szczegółów dot. ceny.

Phanteks AMP 1000W.
Zasilacz AMP 1000W. Źródło: Phanteks

Obudowy Evolv X i Eclipse P600S oraz wentylatory SK PWM D-RGB dla fanów bieli

Znane i lubiane obudowy Phanteks Evolv X oraz Eclipse P600S już teraz dostępne w wersji Matte White razem z pasującymi wentylatorami SK PWM D-RGB w rozmiarze 140 mm, w białej wersji kolorystycznej. Obie skrzynki oferują wsparcie dla układu „dual-system”, dużej liczby dysków oraz rozległej konfiguracji chłodzenia cieczą.

Phanteks Eclipse P600S i Evolv X Matte White
Phanteks Eclipse P600S i Evolv X Matte White. Źródło: Phanteks

Oba modele oferują 3 wentylatory 140 mm w kolorze białym z podświetleniem D-RGB, jak i pasek LED D-RGB w osłonie komory zasilacza. Całe to podświetlenie można podpiąć bezpośrednio pod złącze ARGB w płycie głównej. Co do wentylatorów, to mamy do czynienia z inną wersją kolorystyczną śmigieł zamontowanych fabrycznie w obudowie Eclipse P400A.

Za Evolv X Matte White Edition trzeba zapłacić 229,99 €, a za P600S Matte White zapłacimy 179,99 €. Z kolei ceny wentylatorów będą wynosić 34,90 € za trójpak modeli w rozmiarze 120 mm i 39,90 € za trójpak wentyli 140 mm.

Phanteks SK PWM D-RGB White
Phanteks SK PWM D-RGB White. Źródło: Phanteks

Odświeżone risery oraz uchwyty do wertykalnego montażu karty graficznej

Holenderski producent postanowił również odświeżyć swoją ofertę riserów oraz uchwytów do wertykalnego montażu karty graficznej. Nowy bracket został zaprojektowany specjalnie pod obudowy P300A/P360A oraz P400A. Dołączony riser PCI-E 4. generacji o długości 220 mm pozwoli na wertykalny montaż każdej karty graficznej na rynku bez ograniczania jej przepustowości.

Dodatkowo Phanteks oferuje również sam riser w długościach 150 mm, 220 mm oraz 300 mm, oczywiście jest on oparty o PCI-E gen. 4. Ceny wynoszą 59,90 € za każdą wersję.