Patriot prezentuje nowe zestawy RAM – Viper Venom RGB DDR5

Amerykański producent Patriot zapowiedział nowe pamięci RAM DDR5 – Viper Venom. Moduły zadowolą zwolenników podświetlenia RGB oraz tych, którzy za nim nie przepadają.

30 kwietnia 2022
Na skróty
  • Patriot wprowadza na rynek pamięci RAM DDR5 – Viper Venom.
  • Do wyboru są moduły z podświetleniem RGB oraz bez.
  • Najwydajniejszy zestaw posiada taktowanie 6200 MHz.
  • Venomy wspierają najnowsze profile przetaktowań Intel XMP 3.0.

Viper – marka sprzętu gamingowego podlegająca pod Patriot i globalny lider wśród producentów wysokiej jakości pamięci – ogłasza wprowadzenie na rynek nowych zestawów modułów RAM DDR5 – Viper Venom.

Viper Venom zadowoli zarówno entuzjastów RGB, jak i przeciwników podświetlenia

Nowe moduły od Patriota są dostępne z oświetleniem RGB i bez niego, tak aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu entuzjastów komputerów stacjonarnych oraz zapalonych graczy. Nowa konstrukcja radiatorów łączy w sobie unikalny pasek RGB i niestandardowy, aluminiowy rozpraszacz ciepła z matową, czarno-srebrną wzorzystą grafiką. Viper Venom posiadają pełną kompatybilność z najnowszymi płytami głównymi Asus, Asrock, Gigabyte, MSI i mogą być synchronizowane z ich systemami RGB.

Zestawy dwu-modułowe o wielkości 16 GB lub 32 GB, zapewniają prędkość od 5200 MHz do 6200 MHz. Dysponują one opóźnieniami bazowymi na poziomie CL 40-40-40-77, ale możliwe jest zmniejszenie ich nawet do CL 36-36-36-68 za sprawą obsługi najnowszych profili przetaktowań Intel XMP 3.0.

Najwolniejszy model działa na zaledwie 1,2 V, pozostałe na 1,25 V z wyjątkiem najwydajniejszej jednostki, która wymaga napięcia aż 1,35 V. Całość zapewnia stabilność i łatwe dostosowanie wydajności do konkretnych zadań. Każdy moduł zbudowany jest przy użyciu dziesięciowarstwowej płytki drukowanej i ściśle wyselekcjonowanych układów scalonych.

Patriot Viper Venom DDR5 trafiają już do zagranicznych sklepów. Karty produktów pojawiają się także w polskich sklepach takich jak x-kom. Najwydajniejsze zestawy kosztują około 350 $ za wersję bez podświetlenia oraz 380 $ za moduły z RGB. Po przeliczeniu na złotówki daje nam to około 1150 zł i 1684 zł.

UWaga! Gorące informacje!