fbpx

Path of Exile otrzymuje duże rozszerzenie, ale na sequel jeszcze trochę poczekamy

8 stycznia 2021,
14:34
Dorota Żak

Jeśli czekaliście na szybką premierę Path of Exile 2, niestety jeszcze będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość. Zanim zagracie w kolejną odsłonę gry, minie trochę czasu, ponieważ odpowiedzialne za nią studio napotkało pewne problemy.

Screenshot z rozgrywki w dodatek Echoes of the Atlas do Path of Exile
Na skróty
  • Prace nad Path of Exile 2 zostały opóźnione i gra zadebiutuje prawdopodobnie w 2022 roku.
  • Pierwsza część gry otrzyma za to duże rozszerzenie o tytule Echoes of the Atlas.
  • 11 stycznia na PC w Path of Exile zakończy się Heist League, a 20 stycznia na PS4 i XONE.

Opóźnienie Path of Exile 2 w dużej części spowodowane jest sytuacją pandemiczną na świecie, która dotknęła również nowozelandzkie studio Grinding Gears Games. Odpowiedzialny za grę Chris Wilson przyznał dla serwisu PC Gamer, że zamknięcie granic Nowej Zelandii utrudniło dość mocno prace nad tytułem i ograniczyło możliwości międzynarodowej kooperacji. Z tego powodu w 2021 roku developerzy chcą skupić się przede wszystkim na odpowiednim przygotowaniu gry , by nad datą premiery pomyśleć w drugiej kolejności. Wiemy tylko, że Path of Exile 2 zadebiutuje prawdopodobnie dopiero w 2022 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, trudno więc określić, w którym miesiącu moglibyśmy oczekiwać gry.

Przez pandemię zwolniło także tempo prac nad zawartością dodatkową i aktualizacjami. Te jednak dostaniemy dużo wcześniej niż sequel.

W międzyczasie pierwsze Path of Exile otrzyma nową zawartość

I to jest całkiem dobra wiadomość. Jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje spore rozszerzenie do pierwszej części gry – 15 stycznia na PC, a 20 stycznia na PlayStation 4 i Xbox One. Echoes of the Atlas, bo tak brzmi tytuł dodatku, zaoferuje graczom jedenaście nowych map, kolejne wyzwania, przedmioty oraz bitwy. Wprowadzi także postać o imieniu Maven, która zainteresowana jest postępami i zdolnościami naszego bohatera. Jeśli uzna je za wystarczająco satysfakcjonujące i będziemy wykonywać jej wyzwania, otrzymamy punkty do wydania na nowe umiejętności w drzewku rozwoju. Dodatek będzie oczywiście darmowy.

Przed premierą dodatku zakończy się także wyzwanie Heist League

Od września ubiegłego roku, grając w Path of Exile, mogliśmy wziąć udział w wyzwaniach polegających na wypełnianiu kolejnych kontraktów, napadach rabunkowych i zatrudnianiu utalentowanych złodziei, aby nam pomogli. Heist Legaue dobiega jednak końca, robiąc miejsce dla Echoes of the Atlas, dlatego zostały już ostatnie dni na dokończenie rozpoczętych zadań.

Część elementów z Heist League zostanie jednak na stałe włączona do podstawy Path of Exile, dlatego nie musimy się jeszcze żegnać z pojawiającymi się w nim postaciami. Dokładne objaśnienie tego, co zostanie i jak połączy się to z Echoes of the Atlas, znajdziecie w filmiku poniżej: