Patch 8 do Baldur’s Gate 3: Of Valour and Lore. Klasa barda już dostępna

Pojawił się Patch 8 do Baldur’s Gate 3 o nazwie Of Valour and Lore, a wraz z nim sporo nowości. W towarzyszącym aktualizacji zwiastunie Larian Studios zaprezentował premierową klasę barda.

9 lipca 2022
Na skróty
  • Pojawił się Patch 8 do Baldur’s Gate 3.
  • Łatka obejmuje m.in. jedną premierową klasę i rasę postaci oraz długą listę poprawek.
  • Larian Studios opublikował też trailer Of Valour and Lore przedstawiający nową klasę – barda.

Trzecia część kultowej serii wciąż jest dostępna w Early Accessie – Larian Studios stale pracuje nad treścią i usprawnianiem Baldur’s Gate 3. W trakcie Panel of Hell, transmitowanej na żywo prezentacji na YouTube, deweloper przedstawił najnowszy Patch 8: Of Valour and Lore. Najważniejsza zawartość aktualizacji to premierowa grywalna klasa barda, która otrzymała osobny zwiastun.

Łatka wprowadziła także nową rasę, czyli gnomy wraz z trzema podrasami (kamienne, leśne i głębinowe). Pojawiły się też zmiany kosmetyczne w kwestii personalizacji wyglądu postaci, wyjątkowe animacje dla elfów oraz wiele innych ulepszeń zarówno graficznych, jak i dotyczących rozgrywki. Oprócz tego wyeliminowano (bardzo) dużo błędów. Opis zawartości patcha jest dostępny w społecznościowej aktualizacji na Steamie, zaś pełna lista wraz ze wszystkimi naprawionymi bugami – na forum Larian Studios.

Patch 8: Of Valour and Lore – premiera barda

Bardowie zadebiutowali w BG3 z odpowiednim rozmachem. Wszechstronnie uzdolniona klasa dzieli się na dwie szkoły zawarte w tytule patcha. Śpiewacy i muzykanci College of Valour skupiają się bardziej na walce wręcz, zaś ci należący do College of Lore lepiej posługują się magią i czarami. Dzięki swoim umiejętnościom, bard w drużynie będzie pełnił głównie funkcję wspierającą, inspirując i podwyższając statystyki towarzyszy.

Ciekawą umiejętnością klasy będzie… rzucanie wymyślnymi obelgami. Atak druzgocący pewność siebie przeciwników uwzględnia aż 97 poetyckich wyzwisk, którymi bardowie rzucać będą we wrogów.

Do tego dochodzą jeszcze instrumenty muzyczne – te są dostępne również dla innych profesji w grze. Po spełnieniu odpowiednich wymagań bohaterowie będą mogli zagrać na flecie, bębnach, lutni, lirze lub skrzypcach, a także gwizdać. Występy można wykorzystać do zarobienia złota lub odwrócenia uwagi publiczności od innych aktywności, na przykład mającej miejsce za ich plecami kradzieży.

UWaga! Gorące informacje!