Obudowa Zalman Z9 Iceberg White już w drodze do sklepów

22 czerwca 2021,
22:35
Franciszek Ciechowski

Unikalny, charakterystyczny front. Wbudowany holder dla karty graficznej i panel I/O z najnowszymi złączami. Wewnątrz przestrzeń na największe komponenty: trójslotowe GPU, dwudziestocentymetrowe wentylatory czy coolery CPU mierzące 185 mm. Obudowa Zalman Z9 Iceberg White trafia właśnie na sklepowe półki.

Grafika promocyjna prezentująca nową obudowę Zalman
Na skróty
  • Zaprezentowana jakiś czas temu obudowa Zalman Z9 Iceberg White nareszcie trafia do oficjalnej sprzedaży.
  • „Skrzynka” charakteryzuje się panelem przednim o strukturze inspirowanej kryształami lodu. Całość projektu dopełnia okno ze szkła hartowanego oraz podświetlenie LED.
  • Sugerowana cena detaliczna producenta została wyznaczona na ok 400 zł.

Zapowiedziana jakiś czas temu obudowa Zalman Z9 Iceberg White ma łączyć funkcjonalność i elegancki design. Za frontem inspirowanym górą lodową kryje się ponadprzeciętna ilość miejsca. Entuzjaści zmieszczą wewnątrz karty graficzne o długości do 390 mm, a trzy pionowe sloty PCI-Express dają możliwość lepszej ekspozycji tego komponentu. Zadanie ma ułatwić zamontowany fabrycznie holder dla GPU i przygotowane miejsce dla risera PCI-E.

Producent zachęca tu do skorzystania z posiadanego w portfolio modelu RGC 422. Mowa tu o konstrukcji z interfejsem PCI-Express 4.0, która ma zapewniać wydajność praktycznie identyczną jak konfiguracje z kartami montowanymi bezpośrednio w slocie na płycie głównej. Zainstalowane pionowo GPU, podobnie jak pozostałe komponenty, da się podziwiać przez okno, które zostało wykonane z hartowanego szkła o grubości 4 mm.

Zalman Z9 Iceberg White, czyli mrożąca obudowa koreańskiego producenta

Optymalny przepływ powietrza można wygenerować za pomocą siedmiu dodatkowych wentylatorów. Oprócz modeli o średnicy do 140 mm w obudowie Zalman Z9 Iceberg White zmieszczą się także większe, nawet 200-milimetrowe śmigła. Fani aktywnych coolerów CPU także mogą dość swobodnie wybierać. Maksymalna wysokość chłodzenia to 185 mm, a więc znacznie więcej niż w większości obudów z segmentu midi tower.

Wnętrze obudowy Zalman Z9 Iceberg
Źródło: Zalman

Osoby preferujące chłodzenia wodne mają miejsce na dwa radiatory o długości do 360 mm. Czystość wewnątrz obudowy Zalman Z9 Iceberg pomagają utrzymać zamontowane w standardzie filtry przeciwkurzowe. Górny jest osadzony w sztywnej ramie, którą da się zdemontować. Dolny to z kolei wariant szufladkowy – można go wysunąć w celu wyczyszczenia.

Konstrukcja prawego panelu bocznego
Źródło: Zalman

Obudowa Zalman Z9 Iceberg została wyposażona w panel I/O, który oferuje pięć portów USB. Jeden z nich to USB-C w standardzie 3.1 Gen 2. Cztery pozostałe to USB-A, po dwa w wersji 3.0 i 2.0. Jest też gniazdo audio i przycisk do sterowania podświetleniem LED. Na polskim rynku obudowa Zalman Z9 Iceberg White zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Jej sugerowana cena detaliczna wyniesie około 400 zł.

Źródło: informacja prasowa