fbpx

Nowy zwiastun Dune: Awakening – poznajmy piękny i śmiertelnie groźny świat Arrakis

Na Arrakis, tak jak i na klasycznej pustyni, woda to życie i jest najbardziej deficytowym dobrem poza oczywistą Przyprawą. Tak jak w książkach i filmie, tak i w grze Dune: Awakening najistotniejszą umiejętnością będzie przetrwanie w nieprzyjaznych warunkach. Potrzebne nam będzie schronienie oraz duża doza roztropności.

Na skróty
  • Funcom udostępnił pierwszy zwiastun filmowy w wersji pre-alpha dla Dune: Awakening.
  • Tytuł jest grą MMO z otwartym światem.

Podczas The Game Awards został ujawniony nowy, klimatyczny zwiastun wersji pre-alpha dla Dune: Awakening. Trailer składa się ze scen wygenerowanych na silniku gry. Przedstawia on Arrakis w nadchodzącej survivalowej grze MMO. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Tytuł jest tworzony z myślą o PlayStation 5, Xbox Series S|X i PC.

Zanurzmy się w otwartym świecie MMO Dune: Awakening

Oparta na powieści science fiction Dune: Awakening jest przygotowywana przez Funcom, który pracował również nad tytułem Conan Exiles. W tej produkcji mamy wspólny dla tysięcy graczy, przepełniony pragnieniem dominacji nad innymi, rozległy, otwarty świat. Użytkownicy zaczynają swoją podróż od najbardziej śmiercionośnej planety we wszechświecie Franka Herberta, Arrakis.

W MMO będziemy mogli decydować o swojej tożsamości i rozwijać waleczność od najgłębszego etapu tworzenia postaci aż do postępu jej zdolności, które ewoluują w miarę ich wykorzystywania. Możemy określać przy tym wobec czego i kogo jesteśmy lojalni poprzez ubiór i czyny, niezależnie od naszego statusu.

Screen ze zwiastuna
Funcom

Odkryjmy sekrety ruchomych piasków

Tak jak widzimy w trailerze, Dune: Awakening ma ukazywać poprzez zachwycająca grafikę krajobrazy Arrakis. Eksplorując świat podczas rozgrywki, będziemy mieli okazję zauroczyć się tą pustynną planetą pełną Przyprawy. Trafimy w takie miejsca jak między innymi starożytne podziemne laboratoria ekologiczne, bezkresne wydmy czy tętniące życiem wioski. Regularne burze Coriolisa występujące za Murem Tarczowym przyczyniają się do tego, że krajobraz się zmienia, dzięki czemu będziemy mogli odkryć więcej tajemnic czy zasobów naturalnych.

Nie dajmy się do końca zaślepić pięknym widokom, bo wszędzie czyhają na nas rozmaite niebezpieczeństwa chociażby w postaci bandytów, którzy nie są jednak w tym uniwersum największym zagrożeniem.

Mroczny korytarz postać w pelerynie, screen ze zwiastuna
Funcom

Gdy kurz opada, na Arrakis zaczyna się wyścig po władzę

Naszym celem oczywiście jest zbieranie i handlowanie Przyprawą lub jej konsumpcja w celu zwiększenia naszego potencjału. Ale uwaga, nie ma nic bez konsekwencji, Przyprawa uzależnia. Walka o dostęp do niej może obejmować zarówno szybkie starcia, jak i bitwy na większą skalę z udziałem piechoty, pojazdów naziemnych czy też latających. Do dyspozycji będziemy mieli nie tylko maszyny ale również mnóstwo specjalnych technik, broń palną i klasyczną białą. Rozgrywkę będziemy oglądać z trzecioosobowej pesrpektywy.

Chcesz kontrolować Arrakis? Jak wszyscy tutaj. Stwórz więc gildię i rozwiń ją, sprzymierzając się z którymś z Wielkich Rodów. Dominacja ekonomiczna i kontrola cennych zasobów jest tym, do czego każdy dąży. W Dune: Awakening mamy możliwość tworzenia broni, zbroi, pojazdów i wielu innych modyfikacji i dodatków. Poprzez doskonalenie naszych rzemieślniczych umiejętności i rozwijanie łańcucha produkcji zdobywamy także bogactwo i władzę.

Pamiętajmy, że wiele aspektów gry jeszcze może ulec zmianie ze względu na fazę pre-alfa w jakiej znajduję się ta produkcja. Dostępne są zapisy na testową wersję beta na stronie Dune: Awakening.