Nowości w Tekkenie: Eddy Gordo i Fight Pass

29 marca 2024,
13:09
Danuta Repelowicz

Bandai Namco narzuca sobie mordercze tempo. Po wczorajszym ogłoszeniu o kolejnych blokadach i niesportowych zachowaniach przyszła pora na aktualizację samej rozgrywki. A w niej przez wielu wyczekiwany Eddy Gordo i Tekken Fight Pass. Nowa zawartość pojawi się po konserwacji serwerów z 1 na 2 kwietnia.

Twórcy Tekkena ostro wzięli się do pracy. Minęły dwa miesiące od premiery ósmej odsłony serii i wokół gry zdążyło się zdarzyć już tyle, że z powodzeniem starczyłoby na obłożenie kilku wcześniejszych części. A to dopiero początek – właśnie pojawiła się informacja o planowanej na początek kwietnia aktualizacji, po której pojawią się następujące zmiany:

  • Eddy Gordo dołączy do grywalnych postaci.
  • Będzie można wykupić Tekken Fight Pass: zawartość daje dostęp do misji, na których wykonanie jest przeznaczony określony czas. Zdobyte podczas nich punkty zwiększą nasz poziom Fight Passa. To pozwoli na zdobywanie przedmiotów o różnym statusie rzadkości.
  • Fight Pass będzie miał wersję podstawową i premium. Drugi wariant oznacza dostęp do misji nagradzanych Tekken Coins (tekkenowa waluta) które są środkiem płatniczym w tekkenowym sklepie i oczywiście jeszcze bardziej ekskluzywnych skórek i przedmiotów. Same monety do tej pory można było kupić wyłącznie osobno.
  • Tryby online takie jak Quick Match, Ranking Match i Group Match otrzymają dodatkową funkcję, która pozwoli na przerwanie i unieważnienie meczu, który nie spełni standardów jakości połączenia (nie podano, jakich dokładnie).
Bandai Namco Entertainment

Oprócz tego wprowadzone będą poprawki kosmetyczne w stylach niektórych postaci, nowe przedmioty, stroje i skórki pojawią się w tekkenowym sklepie.

Oczywiście taki zwrot w polityce Tekkena nie przeszedł bez echa. Dodatkowa płatna zawartość już wcześniej była przedmiotem wielkiej krytyki ze strony graczy, a co dopiero płatna subskrypcja, którą najprawdopodobniej trzeba będzie odnawiać co sezon. Czas pokaże, czy była to słuszna decyzja ze strony twórców, czy może całkowicie chybiony pomysł. Zostańcie z nami.