Nowa odsłona klawiatury Roccat Vulcan Pro z przełącznikami Optical-Tactile

Roccat dodaje do katalogu urządzeń z serii Vulcan nową klawiaturę – Vulcan Pro Optical-Tactile RGB Gaming. Najnowszy produkt spod skrzydeł tej marki to zmodyfikowana wersja znanej klawiatury Vulcan Pro, która teraz została wyposażona przełączniki „optyczno-dotykowe”.

9 kwietnia 2021
Na skróty
  • Producent przy okazji udostępnienia nowego modelu swojej klawiatury, prezentuje również nową technologię switchy Roccat Optical-Tactile z punktem aktywacji na poziomie 1,8 mm.
  • Vulkan Pro to klawiatura o konstrukcji niskoprofilowej, która ma z założenia wspierać ergonomię pracy.
  • Nowe urządzenie Roccata zostało wycenione na 199,99 dolarów (ok. 760 zł).

Po jesiennej premierze technologii przełączników optycznych Titan firmy Roccat zastosowanej w klawiaturach Vulcan Pro Optical-Linear i Vulcan TKL Pro niemiecka marka przedstawia teraz zmodyfikowany wariant swoich uznanych switchy, który jest podstawą nowej odsłony modelu Vulcan Pro.

W związku z tym firma Roccat zaprezentowała nową klawiaturę Vulcan Pro Optical-Tactile RGB Gaming, czyli najnowszą pozycję z nagradzanej serii urządzeń Vulcan. Nowy wariant modelu Vulcan Pro w wersji wyposażonej w przyciski Optical-Tactile łączy w sobie wyjątkową responsywność technologii przełączników optycznych Titan firmy Roccat z popularnymi mechanicznymi klawiszami Tactile (przełączniki dotykowe). Połączenie to zapewnia graczom szybkość i precyzję, ponieważ – jak deklaruje producent – przełączniki optyczne Titan mają rejestrować reakcje nawet 100 razy szybciej niż przeciętne klawisze mechaniczne, a także cechować się dwukrotnie dłuższą żywotnością.

Klawiatura Roccat Vulcan Pro Optical-Tactile

Roccat Vulcan Pro Optical-Tactile, czyli znana klawiatura z nowymi przełącznikami

Przełączniki Roccat Titan Optical-Tactile charakteryzują się 1,8-milimetrowym punktem aktywacji, dzięki czemu powinny przypaść do gustu zarówno zapalonym graczom, jak i osobom, które dużo piszą. Producent określa żywotność switchy zastosowanych w klawiaturze Vulcan Pro Optical-Tactile RGB Gaming na 100 mln naciśnięć i – co ważne – jest to wartość dwukrotnie wyższa niż większość powszechnie stosowanych przełączników wśród konkurencyjnych modeli. Producent dołącza do swojego nowego urządzenia mocowaną magnetycznie podpórkę pod nadgarstki.

Przełączniki Roccat Optical-Tactile

Klawiatura Roccat Vulcan Pro to konstrukcja ultra-low profile

Ergonomiczny design klawiatury Roccat Vulcan Pro Optical-Tactile RGB ma łączyć w sobie wysoką jakość wykonania z konstrukcją niskoprofilową, która maksymalizuje wygodę użytkowania oraz eliminuje ryzyko nadwyrężenia nadgarstków podczas codziennej pracy i zabawy. Najnowszy produkt z oferty niemieckiego wytwórcy podłączymy do komputera przy pomocy przewodu USB zabezpieczonego dodatkowym, materiałowym oplotem.

Klawiatura Roccat Vulcan Pro Optical-Tactile została wyposażona w inteligentne podświetlenie RGB AIMO, które użytkownicy mogą zsynchronizować z innymi urządzeniami obsługującymi ten system.

Nowy model z serii Vulcan został wyceniony przez producenta na 199,99 dolarów (ok. 760 zł) i ma być dostępny u oficjalnych dystrybutorów w wybranych krajach Europy „jeszcze w tym roku”. Nie poznaliśmy jednak dokładnej daty premiery klawiatury.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!