fbpx

Nowa odsłona klawiatury Roccat Vulcan Pro z przełącznikami Optical-Tactile

9 kwietnia 2021,
13:46
Franciszek Ciechowski

Roccat dodaje do katalogu urządzeń z serii Vulcan nową klawiaturę – Vulcan Pro Optical-Tactile RGB Gaming. Najnowszy produkt spod skrzydeł tej marki to zmodyfikowana wersja znanej klawiatury Vulcan Pro, która teraz została wyposażona przełączniki „optyczno-dotykowe”.

Ujęcie ze zwiastuna klawiatury Roccat Vulcan Pro
Na skróty
  • Producent przy okazji udostępnienia nowego modelu swojej klawiatury, prezentuje również nową technologię switchy Roccat Optical-Tactile z punktem aktywacji na poziomie 1,8 mm.
  • Vulkan Pro to klawiatura o konstrukcji niskoprofilowej, która ma z założenia wspierać ergonomię pracy.
  • Nowe urządzenie Roccata zostało wycenione na 199,99 dolarów (ok. 760 zł).

Po jesiennej premierze technologii przełączników optycznych Titan firmy Roccat zastosowanej w klawiaturach Vulcan Pro Optical-Linear i Vulcan TKL Pro niemiecka marka przedstawia teraz zmodyfikowany wariant swoich uznanych switchy, który jest podstawą nowej odsłony modelu Vulcan Pro.

W związku z tym firma Roccat zaprezentowała nową klawiaturę Vulcan Pro Optical-Tactile RGB Gaming, czyli najnowszą pozycję z nagradzanej serii urządzeń Vulcan. Nowy wariant modelu Vulcan Pro w wersji wyposażonej w przyciski Optical-Tactile łączy w sobie wyjątkową responsywność technologii przełączników optycznych Titan firmy Roccat z popularnymi mechanicznymi klawiszami Tactile (przełączniki dotykowe). Połączenie to zapewnia graczom szybkość i precyzję, ponieważ – jak deklaruje producent – przełączniki optyczne Titan mają rejestrować reakcje nawet 100 razy szybciej niż przeciętne klawisze mechaniczne, a także cechować się dwukrotnie dłuższą żywotnością.

Klawiatura Roccat Vulcan Pro Optical-Tactile

Roccat Vulcan Pro Optical-Tactile, czyli znana klawiatura z nowymi przełącznikami

Przełączniki Roccat Titan Optical-Tactile charakteryzują się 1,8-milimetrowym punktem aktywacji, dzięki czemu powinny przypaść do gustu zarówno zapalonym graczom, jak i osobom, które dużo piszą. Producent określa żywotność switchy zastosowanych w klawiaturze Vulcan Pro Optical-Tactile RGB Gaming na 100 mln naciśnięć i – co ważne – jest to wartość dwukrotnie wyższa niż większość powszechnie stosowanych przełączników wśród konkurencyjnych modeli. Producent dołącza do swojego nowego urządzenia mocowaną magnetycznie podpórkę pod nadgarstki.

Przełączniki Roccat Optical-Tactile

Klawiatura Roccat Vulcan Pro to konstrukcja ultra-low profile

Ergonomiczny design klawiatury Roccat Vulcan Pro Optical-Tactile RGB ma łączyć w sobie wysoką jakość wykonania z konstrukcją niskoprofilową, która maksymalizuje wygodę użytkowania oraz eliminuje ryzyko nadwyrężenia nadgarstków podczas codziennej pracy i zabawy. Najnowszy produkt z oferty niemieckiego wytwórcy podłączymy do komputera przy pomocy przewodu USB zabezpieczonego dodatkowym, materiałowym oplotem.

Klawiatura Roccat Vulcan Pro Optical-Tactile została wyposażona w inteligentne podświetlenie RGB AIMO, które użytkownicy mogą zsynchronizować z innymi urządzeniami obsługującymi ten system.

Nowy model z serii Vulcan został wyceniony przez producenta na 199,99 dolarów (ok. 760 zł) i ma być dostępny u oficjalnych dystrybutorów w wybranych krajach Europy „jeszcze w tym roku”. Nie poznaliśmy jednak dokładnej daty premiery klawiatury.