Nowa część Skate z przeciekami. Do sieci trafiło kilkadziesiąt concept artów z gry

17 lipca 2023,
19:30
Dorota Żak
Postać ze zwiastuna gry Skate

Tworzona przez Electronic Arts kolejna część serii Skate – czyli skate. – nie ma jeszcze daty premiery, wiemy jednak, że nie zagramy w nią przed kwietniem 2024 roku. Gra nadal jednak powstaje, a raz na jakiś czas twórcy dzielą się związanymi z nią materiałami.

W ostatniej sesji Q&A z deweloperami dowiedzieliśmy się m.in., że w nowym Skate pojawi się masa aktywności takich jak wyzwania lub wydarzenia dla społeczności. Każdy z elementów dostanie trzy stopnie trudności, aby gracze mogli wybrać najbardziej odpowiadający im poziom. Jako, że tytuł będzie free-to-play, właśnie taki rodzaj zawartości ma nas do niego przyciągnąć.

Co nowego w sprawie Skate?

Nie wszystkie informacje na temat gry pochodzą jednak z oficjalnego źródła. Część z nich to po prostu przecieki, które mimo wszystko oferują kilka ciekawych szczegółów. Jeśli zastanawiacie się, jak Skate może wyglądać od strony projektów postaci i desek, mamy kilka wskazówek, czego się spodziewać.

Na portalu Imgur pojawiło się kilkadziesiąt grafik koncepcyjnych najwyraźniej związanych z nadchodzącą grą. Większość z nich przedstawia projekty postaci z różnymi wersjami ubrań i dodatków, nie brakuje też specjalnych i nietypowych strojów. Wśród nich znajdzie się kostium jednorożca, hot-doga czy zbroja z tektury. Niektóre z concept artów mają na boku obrazki służące jako inspiracje i referencje, co ciekawie pokazuje proces twórczy przygotowujących ich artystów. Oprócz tego możemy przejrzeć proponowane wzory i grafiki na deskorolki.

Oczywiście nie wiemy, ile z projektów ostatecznie trafi do Skate, ale w trakcie czekania na premierę możemy wytypować swoich faworytów i liczyć, że w grze dostaniemy coś podobnego.

Skate. Artworks leak