No Man’s Sky z olbrzymią aktualizacją Endurance

Najnowsza aktualizacja No Man’s Sky, zmienia zasady gry dla baz frachtowców. Pomimo zbliżających się szóstych urodzin gry, ta ciągle otrzymuje nową zawartość.

21 lipca 2022
Na skróty
  • Deweloperzy No Man’s Sky tworzą na nowo mechaniki baz frachtowców.
  • W tytule pojawiają się żywe floty, które można rozwijać.
  • Cała gra otrzymuje dużo poprawek z kategorii quality of life.

Mało która firma wkłada tyle pracy w grę sześć lat po premierze, co studio Hello Games w No Man’s Sky. Od bardzo nieudanej premiery, gdzie brakowało większości obiecanych funkcji, twórcy ciągle dodają nowe elementy. Najnowsza aktualizacja została nazwa Endurance i skupia się na rozwoju flot kosmicznych.

Zupełnie nowe mechaniki w No Man’s Sky

Aktualizacja 3.94, nazwana Endurance skupia się na rozbudowaniu baz frachtowców, mgławic i głębokich burz kosmicznych oraz na żywych flotach frachtowców. Zwiększą się znacznie opcje dla przedsiębiorczych graczy.

Widać, że w nowej aktualizacji No Man’s Sky największy nacisk został położony na mechanikę baz. Od teraz można dekorować je tak jak się chce, albo korzystając z gotowych schematów, albo tworząc własne. Frachtowce będą też pękały w szwach dzięki specjalistom i innym członkom załogi chodzącym po bazie. Znajdą się w niej nawet najemni kapitanowie w przerwach od swoich misji. Dzięki nowym możliwościom budowania farm nikomu nie grozi też już śmierć głodowa. W wolnych chwilach będzie też można wyjść na „zewnątrz” i poobserwować piękno proceduralnie generowanego wszechświata.

No Man's Sky hodowla żywności we frachtowcu
Hodowla roślin wewnątrz bazy frachtowców. Źródło: Hello Games

Żywa flota w produkcji Hello Games

Z nową aktualizacją produkcji kapitanowie mogą zdobyć własne frachtowce, które występują w wielu kolorach, kształtach i konfiguracjach macek. W odróżnieniu od zwykłych statków, te żywe behemoty mogą ewoluować i poprawiać swoje statystyki za pomocą pożywienia. Można je również wysyłać na misje jak normalne statki. Dostęp do tej organicznej opcji zapewni nam nowy przedmiot: Dream Aerial.

W No Man’s Sky pojawia się to wszystko i jeszcze wiele więcej nowych elementów, bo, nie wliczając poprawek błędów i ułatwień, cała aktualizacja pęka w szwach. Wszystko jest dostępne w tytule już od 20 lipca, więc nie ma na co czekać na zanurzenie się w rozgrywce. Natomiast pełen spis zmian można przeczytać na stronie deweloperów.

No Man's Sky frachtowiec z żywej floty
Żywy frachtowiec wyruszający na misję. Źródło: Hello Games
UWaga! Gorące informacje!