No Man’s Sky Expeditions – do gry trafiła nowa aktualizacja

Pora znowu wyruszyć kosmos. Tym razem w towarzystwie. A najłatwiej to zrobić w No Man’s Sky, które otrzymało właśnie świeżą aktualizację.

1 kwietnia 2021
Na skróty
  • No Man’s Sky otrzymało sporą aktualizację o tytule Expeditions.
  • Wprowadza ona zupełnie nowy tryb gry oparty na współpracy między graczami i wykonywaniu konkretnych zadań.
  • Przy okazji poprawione zostały interfejs, tekstury oraz inne elementy rozgrywki.

Zaledwie wczoraj do No Man’s Sky trafiła spora aktualizacja o tytule Expeditions, nie tylko wprowadzająca nowy tryb gry i opcje, ale także naprawiająca pewne błędy i balansująca lepiej całą rozgrywkę. Z tej okazji opisujemy najistotniejsze zmiany i nowości w tytule.

Co wprowadza do No Man’s Sky aktualizacja Expeditions?

Expeditions będzie kolejnym trybem gry, który pojawi się obok tych dostępnych już wcześniej (mowa tutaj o Normal, Creative, Survival i Permadeath). Skupi się on na rozgrywce wieloosobowej i pozwoli graczom wspólnie odkrywać kosmos.

Każdy gracz rozpocznie w nim przygodę na tej samej planecie z losowym statkiem, ekwipunkiem i sprzętem oraz szeregiem zadań do wykonania. Budowanie bazy i innych konstrukcji, odkrywanie nowych gatunków zwierząt, przemierzanie planet na piechotę – przewidzianych misji jest tutaj całkiem dużo. W niektórych niezbędne będą nawet wyprawy w dalsze rejony kosmosu i stawienie się w określonych punktach. Misje zostały podzielone na fazy, za których ukończenie odblokujemy liczne nagrody. Trafią one od razu do innych trybów gry, więc będziemy mogli z nich korzystać również poza Expeditions.

Misje podzielone na fazy w No Man's Sky Expeditions
Misje w nowym trybie podzielone zostały na fazy. Źródło: nomanssky

Wyprawy, które czekają na nas w tym trybie, będą ograniczone czasowo. Po upływie określonego czasu niemożliwe będzie zgarnianie kolejnych nagród za misje. Nie oznacza to jednak, że na tym zakończy się zabawa. Zapis z trybu Expedition zostanie po prostu przetworzony na wersję Normal, gdzie spokojnie będziemy mogli kontynuować przygodę.

Eksploracja kosmosu w nowej odsłonie

Nowy tryb gry nie jest jedyną rzeczą dodaną w ostatniej aktualizacji. W grze pojawi się także szereg innych zmian i ulepszeń, które mają urozmaicić rozgrywkę. Niektóre z nich, jak modyfikacja interfejsu, zarówno tego w trakcie misji, jak i tego pokazującego ich listę, sprawiają, że konkretne elementy stały się bardziej przejrzyste. Jednocześnie znaczniki pojawiające się w zleceniach otrzymały nowy design, aby ułatwić graczom nawigację w świecie.

Ciekawą nowością jest nowy tryb, który pojawił się przy skanowaniu terenu, o nazwie Target Sweep. Jeżeli go włączymy, zamiast podążania za znacznikami będziemy mogli wykazać się umiejętnościami śledzenia i analizy otoczenia, aby dotrzeć do celu. Oprócz znalezienia konkretnego miejsca Target Sweep pomoże nam zlokalizować rzadkie surowce.

Tryb Target Sweep w No Man's Sky
Działanie trybu Target Sweep. Źródło: nomanssky

Możemy także spodziewać się odświeżenia graficznego niektórych elementów. Część statków otrzymała ulepszone tekstury, przez co pojazdy mają teraz więcej detali. Przewidziana została także optymalizacja wydajności gry oraz skrócenie czasu ładowania.

Nagrody bez grania w grę?

Z okazji pojawienia się aktualizacji do No Man’s Sky twórcy zapowiedzieli event związany z grą, który będzie miał miejsce na Twitchu. Twitch Drops, bo tak został nazwany, umożliwi nam otrzymanie pewnych przedmiotów związanych z grą po obejrzeniu odpowiedniego streamu. Wydarzenie potrwa od 1 do 5 kwietnia, a dokładne informacje na jego temat można znaleźć tutaj.

Postaci w grze No Man's Sky
Najnowsza aktualizacja bierze pod uwagę wspólną grę. Źródło: nomanssky

Na tym jednak lista nowości się nie kończy. Szczegółowy spis wszystkich zmian i poprawek z dokładnymi opisami (których jest naprawdę wiele) znajdziecie tutaj.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!