Nintendo Switch 2 zostało przeniesione na 2025 rok, by uniknąć niedoborów

27 lutego 2024,
13:15
Arek Grabowski
Nintendo Switch

Niedawno udostępnialiśmy raport, który informował, że Nintendo Switch 2 prawdopodobnie pojawi się w 2025 roku. Nowa publikacja serwisu Nikkei ujawnia potencjalną datę premiery sprzętu. Nintendo Switch 2 ma pojawić się w marcu 2025 roku, choć pierwotnie miało być dostępne od końca 2024 roku. Poznaliśmy również powód opóźnienia konsoli.

Serwis Nikkei podkreśla, że premiera została przeniesiona, by uniknąć niedoborów sprzętu. Nintendo chciało więc zadbać o dostępność urządzeń. Jest to oczywiście dobry znak. Niedawno również informowaliśmy, że Nintendo może zaprezentować Switcha 2 już tego lata. Nie są to oficjalne informacje, jednak potencjalnie niebawem dowiemy się znacznie więcej na temat konsoli.

Czym będzie Nintendo Switch 2?

Serwis Nikkei opisuje także samo urządzenie. Ma to być ponownie hybrydowa konsola przenośno-domowa. Urządzenie będzie miało większy ekran niż 6,2-calowa matryca podstawowego Nintendo Switcha. Warto zauważyć, że marzec 2025 roku jest tylko wstępną datą premiery – potencjalnie urządzenie może pojawić się jeszcze później.

Jedno ze źródeł podaje także dodatkowy powód opóźnienia konsoli. Nintendo miało rzekomo pracować nad lepszą wersją oprogramowania do Switcha 2. Najwyraźniej sam sprzęt jest już opracowany – teraz twórcy szlifują software i dbają o dostępność.