fbpx

Nine Sols – demo gry od Red Candle Games dostępne na Steamie

5 kwietnia 2022,
18:35
Dorota Żak

Inspiracje znanymi i lubianymi tytułami, przepiękna oprawa graficzna i szybka walka – to wszystko, a nawet więcej ma zaoferować nadchodzące w przyszłym roku Nine Sols. Już teraz można zapoznać się z tytułem dzięki udostępnionej przez twórców wersji demonstracyjnej.

Lokacja i bohater gry Nine Sols

Przygotowywane przez studio Red Candle Games Nine Sols to gra platformowa finansowana za pomocą crowdfundingu. Ręcznie rysowana produkcja 2D czerpie inspiracje z azjatyckiej kultury, taoizmu i tytułów takich jak Sekiro, Hollow Knight czy Katana Zero, stawiając przy tym na dynamiczną walkę. Jako Yi, zapomniany już bohater, przemierzymy pełną fantastyki krainę w poszukiwaniu zemsty na jej dziewięciu dowódcach.

Choć Red Candle Games zebrało już kwotę potrzebną do skończenia (a nawet mocno przekroczyło minimalną potrzebną sumę), premiera jest jeszcze odległa. W oczekiwaniu można natomiast nacieszyć się jej krótką zapowiedzią.

Demo Nine Sols trafiło już na Steama

Po wejściu na stronę gry na platformie Valve będziemy mogli pobrać za darmo jej wersję demonstracyjną i zobaczyć, co ma ona do zaoferowania. Do premiery całości zostało jeszcze sporo czasu. Według założeń twórców Nine Sols ma zadebiutować dopiero w drugim kwartale 2023 roku. Trafi ona na pecety, choć w planach jest również wydanie jej na konsole PlayStation oraz Nintendo. Na razie jednak Red Candle Games nie precyzuje, na które dokładnie – stworzenie portów rozpocznie się dopiero pod koniec przygotowywania całej gry. Podano za to języki, w jakich dostępne będzie Nine Sols, czyli angielski, japoński, koreański oraz chiński, zarówno tradycyjny, jak i uproszczony.

Zbiórka funduszy na rozwój gry potrwa jeszcze 32 dni, a szczegóły na ten temat – takie jak dokładny opis zawartości, systemu walki czy nagród za wsparcie – można znaleźć na dedykowanej jej stronie.