Minecraft otrzymał nową aktualizację. The Wild Update już dostępne

Minecraft – choć jeszcze dziesięć lat temu wyszydzany i kojarzony głównie z rozrywką dla dzieci – zdążył wyrosnąć na grę kultową, powszechnie cenioną i popularną wśród graczy w każdej kategorii wiekowej. Studio Mojang dokłada w ostatnich latach wszelkich starań, aby swoje złote dziecko rozwijać i pielęgnować, a świadkami tego możemy być nawet dzisiaj, gdyż do tytułu dodana została właśnie aktualizacja pod tytułem The Wild Update.

7 czerwca 2022
Na skróty
  • 7 czerwca do Minecrafta dodana została nowa aktualizacja.
  • The Wild Update wzbogacił grę o nowe regiony, moby oraz przedmioty.
  • Jednocześnie połączone zostały również obie wersje tytułu, czyli Java i Bedrock.

Dziś tj. 7 czerwca, do Minecrafta dodana została aktualizacja pod tytułem The Wild Update. Wśród nowej zawartości wzbogacającej rozgrywkę znajdziemy między innymi:

  • las mangrowy, czyli nowy typ bagiennego biomu, w którym spotkamy wiele nieznanych nam wcześniej bloków;
  • region o nazwie Deep Dark, znajdujący się głęboko pod ziemią. Składa się on z jaskiń, a na jego terenie może wygenerować się obfite w masę skarbów Pradawne Miasto;
  • nowe moby, takie jak Warden – wyjątkowo trudny do pokonania oponent, występujący we wspomnianym jaskiniowym regionie – oraz Allay – nowy towarzysz naszej postaci, który może zbierać dla nas różnego rodzaju przedmioty;
  • kilka nowych stworzeń, w postaci chociażby żab i kijanek występujących na bagnach.

Pełną listę zmian oraz nowości możesz poznać na polskim blogu, w artykule „Minecraft 1.19 – co nowego w Wild Update?„.

Choć sama zapowiedź aktualizacji spotkała się raczej z pozytywnym odzewem, tak pojawiły się również głosy krytyki, odnośnie jej dosyć ubogiej zawartości. Wielu graczy rozczarowało się wycofaniem z dodatku obiecywanych wcześniej przez twórców nowości, w postaci wykopalisk archeologicznych, świetlików, czy odświeżenia istniejących już w grze biomów.

Źródło: Youtube, Minecraft

Minecraft Java and Bedrock Edition

The Wild Update nie będzie jedynym dobrodziejstwem, które otrzymamy od studia Mojang. Wraz z pojawieniem się nowej aktualizacji nastąpi połączenie Minecrafta w wersji Java oraz Bedrock. Od dziś gracze nie będą zmuszeni pomiędzy nimi wybierać, zastąpi je bowiem Minecraft Java and Bedrock Edition, a osoby posiadające już jedną z edycji gry, drugą otrzymają od studia za darmo.

Nikodem Idziak

UWaga! Gorące informacje!