Logitech G Cloud – znamy cenę i specyfikację konsoli przenośnej

Logitech podał oficjalną specyfikację techniczną nowej konsoli przenośnej. G Cloud to w rzeczywistości smarfton w gamingowej obudowie, który posłuży do strumieniowania gier z popularnych usług takich jak Game Pass lub GeForce NOW.

21 września 2022
Na skróty
  • Logitech zaprezentował specyfikację nowej konsoli przenośnej.
  • G Cloud to smarfton w obudowie dla graczy.
  • Sercem urządzenia jest Snapdragon 720G.
  • Prawdopodobna data sprzedaży to 18 października 2022.
  • Wystartowała już przedsprzedaż na oficjalnej stronie producenta.

Logitech oficjalnie potwierdza wprowadzenie na rynek nowej przenośnej konsoli dla graczy. G Cloud to urządzenie skierowane do graczy chmurowych – z dedykacją dla Xbox Game Pass oraz NVIDIA GeForce NOW. Nowy sprzęt to w rzeczywistości podzespoły smartfonowe opakowane w ładną obudowę wraz z kontrolerami wzorowanymi na te od Microsoftu.

Logitech G Cloud – smartfon w obudowie dla graczy

Sercem nowej konsoli jest Snapdragon 720G – ośmiordzeniowy procesor z zegarami 2.3 GHz. Wraz z nim współpracować będzie pamięć ram o pojemności 4 GB LPDDR4x. W teorii jest to specyfikacja typowo smartfonowa na poziomie „średniaka”, choć trzeba mieć na uwadze, że urządzenie stawia głównie na streaming gier, który nie wymaga mocnych podzespołów. Jak przystało na 2022 rok, nie zabrakło w niej haptycznych wibracji, żyroskopu oraz wsparcia dla kodeków audio wysokiej jakości.

Przód Logitech G Cloud pokrywa ekran o przekątnej 7″ z rozdzielczością 1080p (1920×1080) i odświeżaniem na poziomie 60 Hz. To co ma być kluczowe w konsoli to WiFi – stabilne i szybkie oraz Bluetooth 5.1 z niskim opóźnieniem. Urządzenie nie posiada jednak slotu na kartę sim, co może utrudnić w pewnym stopniu granie w każdym miejscu świata.

Według kanadyjskiego Amazona, data sprzedaży planowana jest na 18 października 2022, a cena wynosić będzie 349,99 $. Jeżeli jednak złożycie zamówienie przedsprzedażowe już teraz, Logitech G Cloud wyniesie was 299,99 $.

UWaga! Gorące informacje!