fbpx

IO Interactive pracuje nad Project Fantasy i Project 007. Otwarto nowe biuro w Wielkiej Brytanii

6 lipca 2023,
17:19
Arek Grabowski
Pierwsza grafika Project Fantasy od IO Interactive

Firma IO Interactive ogłosiła otwarcie nowego biura w Wielkiej Brytanii. To już piąta siedziba studia, która według serwisu GamesIndustry ma pewną przewagę nad innymi. Znajdują się w nim już pracownicy, kiedy inne biura musiały „startować od zera”.

Rozwijamy się szybko i zatrudniamy ludzi, którzy wierzą w nas i nasz sposób pracy. Jest to więc wzrost organiczny oraz bardzo sprawny.

Jeśli chodzi o fazy rozwoju, w których obecnie się znajdujemy, i ruch, który wykonujemy z Brighton, myślę, że mamy to, czego potrzebujemy na następny rok lub sześć miesięcy. Teraz będziemy zatrudniać nieco wolniej… zanim wejdziemy w późniejsze fazy produkcji.

Jaki jest cel końcowy? Trudno powiedzieć. Ale myślę, że większość ludzi potrzebnych do Project Fantasy i Project 007 jest już na miejscu. Będzie trochę więcej personelu i nietrudno sobie wyobrazić, że IO będzie bliżej 400 osób za kolejny rok lub 18 miesięcy.

Oświadczenie IO Interactive

Zespół z Wielkiej Brytanii ma pracować przy 2 nadchodzących produkcjach IO Interactive, czyli Project Fantasy oraz Project 007. Warto zauważyć, że wszystkie biura należące do firmy tworzą te same projekty. IO Interactive obecnie przekroczyło liczbę 300 pracowników i zamierza ciągle się rozwijać. Każda oddzielna siedziba ma być jednak ograniczona do maksymalnie 150 osób.

Co można wywnioskować z nowych informacji od IO Interactive?

Najpewniej jeden z dwóch projektów (007 lub Fantasy) wejdzie w zaawansowaną fazę produkcji w ciągu najbliższego półtora roku. Najbardziej prawdopodobna jest gra o przygodach Jamesa Bonda, ponieważ została zapowiedziana znacznie wcześniej. Tytuł zaprezentowano w 2020 roku, a Project Fantasy ujawniono aż 2 lata później.

Warto zauważyć, że IO Interactive około dwóch lata temu mogło być zakupione przez Microsoft. Wtedy też zdradzono Project Dragon, czyli potencjalnie obecne Fantasy. Niestety dokładne informacje o nadchodzących tytułach IO Interactive nie zostały jeszcze ujawnione.