Intel NUC 12 Extreme, czyli Dragon Canyon oficjalnie

Targi CES to gratka dla każdego miłośnika technologii. Nic zatem dziwnego, że coś dla siebie odnajdą również fani miniaturowej elektroniki. Intel NUC 12 Extreme to kolejny pecet o niewielkich rozmiarach wprost spod skrzydeł przedsiębiorstwa z Santa Clara. Oprócz zastosowania socektu LGA 1700, pokuszono się także zapewne o wsparcie dla grafiki ARC Alchemist.

7 stycznia 2022
Na skróty
  • Podczas targów CES 2022 Intel przedstawił najnowszy komputer z rodziny NUC.
  • Dokładny model to NUC 12 Extreme, który otrzymał nazwę kodową Dragon Canyon.
  • Pecet ma być wyposażony w gniazdo LGA 1700.
  • Premiera tytułowego sprzętu jest planowana na pierwszy kwartał bieżącego roku

Podczas targów CES 2022 Intel omawiał między innymi postęp, jaki wykonała firma w kwestii rozwoju przyszłych technologii. Jednym z najciekawszych urządzeń okazał się kolejny komputer z rodziny NUC.

Intel NUC 12 Extreme – specyfikacja techniczna

Tytułowy komputer bazuje na procesorze 12 generacji wiadomej marki. Mamy zatem do czynienia z socketem LGA 1700, a według pogłosek, każdy 65-watowy procesor z owej serii ma pasować do Intel NUC. Urządzenie wspiera maksymalnie do trzech dysków M.2 na interfejsie PCIe 4.0.

Podzespoły Intel NUC 12 Extreme

Pamięć RAM ma być ograniczona do 64 gigabajtów o taktowaniu 3200 MHz, jednak nawet w roku 2022 mało kto potrafi zrobić użytek z tak dużej pojemności. Mowa oczywiście o kościach SODIMM. Zaskoczeniem pozostaje mimo wszystko użycie standardu DDR4 zamiast najnowszej generacji.

Karta graficzna oraz premiera

Najciekawszą informacją jest z pewnością zastosowana karta graficzna. Urządzenie ma wspierać najnowsze GPU, co bez wątpienia wskazuje na Intel ARC Alchemist.

Procesor Intel

Niewiadomą pozostaje również wydajność. Sprzęt będzie dostępny w pierwszym kwartale bieżącego roku, tak więc już niedługo poznamy wszelkie szczegóły.

Krystian Ławniczak

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!