Ile lat ma Kratos? Fani prześcigają się w pomysłach na wiek pogromcy bogów

7 stycznia 2023,
20:55
Jacek Kowal

Jedna z największych zagadek gier wideo, a może zwykła ludzka ciekawość? Gracze God of War próbują, chociaż w przybliżeniu ustalić wiek Kratosa. Jedno jest pewne: stary, ale jary.

Kratos

Istnieją takie osoby, które zadają pytania, które są dość ciekawe, ale większości ludzi nigdy nie zainteresują. W tym wypadku zagadką jest wiek Kratosa z God of War. Przez całą serię nigdy nie poznaliśmy wieku Kratosa, a sprawy nie ułatwia fakt, że jest on nie tylko nieśmiertelny, ale także żył w dwóch różnych boskich pantenonach.

Wiemy, skąd pochodzi, poznaliśmy jego genezę i rodzinę, ale ile ma wiosen, pozostaje tajemnicą. Na szczęście ludzka wyobraźnia nie zna granic i niektórzy pokusili się policzyć lata brodatego wojownika. Za źródła posłużyły oczywiście gry, ale odpowiedź niestety nie jest podana na tacy.

Fani próbują obliczyć wiek Kratosa bazując na informacjach z gier

Jedną z dyskusji podjął na użytkownik Reddita o nicku Silver-Right. Zadał on proste pytanie: „Myślałem o tym od dawna, ale ile lat ma Kratos, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że urodził się w starożytnej Grecji?”. Jak nietrudno się domyślić odpowiedzi było od groma.

Wszyscy wiemy, jaki jest Internet. Dlatego (niestety) pominiemy wszystkie śmieszki i skupimy się na tym jakże nurtującym pytaniu. Według Feanixxxx strzela, że Kratos może mieć około 1000 lat. Przypuszczenie pochodzi z zakończnia gry God of War 3, które ma miejsce 464 rpne, a wydarzenia z Fimbulwinter mają miejsce w 545 r. Po zsumowaniu i uwzględnieniu przerw między opowieściami wychodzi około 1000.

Inni fani zauważyli, że po zabójstwie Baldura przesunął wydarzenia Fimbulwinter o kilkaset lat. To znaczy, że faktyczny wiek Spartanina może oscylować pomiędzy 800 a 1000 lat. Oczywiście są to tylko gdybania, a nie konkretna odpowiedź, ale przyznajcie. Miło czasem tak teoretyzować. Ciekawe, czy kiedyś poznamy oficjalną liczbę? A Wy ile byście mu dali?