fbpx

Howl, taktyczna gra turowa w baśniowym klimacie, debiutuje na PC i Nintendo Switch

15 listopada 2023,
11:25
Dorota Żak
Jeden z poziomów w grze Howl

Do sprzedaży trafiło już Howl, czyli taktyczna gra turowa przygotowana przez studio Mi’pu’mi Games. Produkcja zadebiutowała dokładnie 14 listopada na PC i Nintendo Switch, a premiera na PlayStation 5 i Xbox Series X/S została zaplanowana na 23 stycznia 2024. Opublikowano przy tym jej zwiastun premierowy, który stał się częścią pokazu Nintendo Indie World Showcase i który pokazał fragmenty gameplayu.

Folkowo-baśniowe klimaty nowej gry Mi’pu’mi Games

Howl przeniesie nas do średniowiecznego świata nawiedzanego przez „wyjącą plagę” – jej ofiary zamieniają się w bestie po usłyszeniu dziwnych dźwięków. Jako gracz wcielamy się w głuchą dziewczynę; to właśnie do niej należeć będzie odnalezienie lekarstwa. Po drodze spotkamy różnych przeciwników i zdobędziemy umiejętności pomagające nam w ich pokonaniu. Rozgrywka Howl polega na planowaniu kilku ruchów naprzód i przewidywaniu działań wrogów, aby przechytrzyć ich w kolejnych rundach.

Przy tym wszystkim gra oferuje wyjątkową stronę wizualną. W baśniowym świecie Howl sami napiszemy swoją historię, która zostanie oddana na ekranie za pomocą płynnego „żyjącego atramentu”. W ten sposób zbliżymy się do osiągnięcia celu i powstrzymania plagi.

Howl jest dostępne na PC – na Steamie, gdzie przetestujemy też wersję demo i w Epic Games Store – oraz na Nintendo Switch.