fbpx

Hogwarts Legacy dostanie DLC? Twórcy gry odpowiadają na pytanie

IGN Gan Fest 2023 to okazja na zobaczenie nowych zwiastunów gier oraz otrzymanie kolejnych związanych z nimi detali. Pierwszego dnia eventu pojawił się m.in. zwiastun polskiego The Invincible, ale nie mogło także zabraknąć informacji na temat jednej z najgłośniejszych ostatnio gier, czyli Hogwarts Legacy. W czasie wydarzenie IGN porozmawiało z deweloperami z Avalanche Software i zadało bardzo ważne pytanie: czy możemy spodziewać się DLC?

Hogwarts Legacy bez planów na DLC

Tych, którzy wyczekują dodatku wprowadzającego do gry przykładowo Quiditcha, musimy jednak rozczarować. Twórcy Hogwarts Legacy nie planują w tej chwili żadnego DLC, jak potwierdził Alan Tew. Ekipa Avalanche Software skupiła się przede wszystkim na przygotowaniu podstawowej wersji gry, a kwestia dodatków póki co nie była brana pod uwagę. Możliwe, że w przyszłości pojawią się nowe plany, ale nie mamy na to żadnego potwierdzenia.

Brak zaplanowanych DLC nie oznacza jednak, że po ukończeniu głównego wątku do Hogwarts Legacy zawita nuda. Na pomoc przychodzą tutaj moderzy, którym wystarczył tydzień od premiery gry, aby dodać do niej masę nowej zawartości, takiej jak mod sprawiający, że na obrazach w Hogwarcie pojawi się Robert Makłowicz.