fbpx

Hawkeye – pierwszy zwiastun serialu o Clincie Bartonie na Disney+

Rozszerzanie świata znanego z Marvel Cinematice Universe w serialach idzie Disneyowi całkiem szybko. Bohaterowie, którzy do tej pory znajdowali się na drugim lub nawet trzecim planie, mogą teraz znaleźć się w centrum uwagi. Taki też los Clinta Bartona, czyli naszego Hawkeye’a.

Na skróty
  • Serial Hawkeye doczekał się pierwszego zwiastuna.
  • Opowie on o dalszych losach postaci Clinta Bartona.
  • Istotną rolę odegrają również Kate Bishop oraz Yelena Belova.
  • Premiera serialu odbędzie się 22 listopada tego roku.

Również w tym przypadku tytuł serialu jest po prostu imieniem jednego z jego głównych bohaterów (tak jak wcześniej Loki, WandaVision czy Falcon i Zimowy Żołnierz). Jednego, bo w produkcji zobaczymy także Kate Bishop – w tej roli Hailee Steinfeld – komiksową następczynię pierwszego Hawkeye’a, granego niezmiennie przez Jeremy’ego Rennera. Debiut postaci w MCU połączy się z konfrontacją z przeszłością Clinta Bartona, który miał w życiu epizod występowania jako Ronin, co zostało już wspomniane w Avengers: Koniec gry. W serialu pojawi się również Florence Pugh w roli Yeleny Belovej, obwiniającej Hawkeye’a o śmierć swojej siostry, Natashy.

Hawkeye – co warto wiedzieć o serialu?

O powstawaniu serialu Hawkeye było już głośno (kilka dni temu podzielono się nowymi zdjęciami z planu), jednak dopiero dzisiaj pojawił się pierwszy zwiastun tego, co nas czeka. I trzeba przyznać, że serial zapowiada się całkiem przyjemnie. Mamy w nim Nowy Jork, czas Bożego Narodzenia i bohatera, który bardzo chce spędzić święta z rodziną, ale najpierw musi rozprawić się z własną przeszłością i bandą oprychów. Prawie jak Szklana pułapka. Do tego dorzućmy typowy dla Marvela humor, sceny akcji oraz świąteczne piosenki i dostaniemy pełny obraz. Choć miejmy nadzieję, że nie skończy się na It’s The Most Wonderful Time Of The Year, bo serial pokazuje nam świat, gdzie stworzono musical o Kapitanie Ameryce pod tytułem Rogers The Musical, co daje olbrzymie pole do popisu. Na razie nie wiadomo, czy w serialu doczekamy się korzystania z musicalowej konwencji, ale byłoby to miłe, biorąc pod uwagę, że akcja serialu rozgrywa się po pstryknięciu Thanosa i wydarzeniach, które znamy z pełnometrażowych filmów Marvela.

Hawkeye zadebiutuje 24 listopada na platformie Disney+. Odcinki prawdopodobnie będą pojawiać się co tydzień, jak w przypadku poprzednich seriali o superbohaterach Marvela. Ciekawostką jest to, że w produkcji pojawi się Piotr Adamczyk – na krótką chwilę możemy zobaczyć go w zwiastunie w scenie walki (na wysokości 40 sekundy, gdyby ktoś chciał się dokładniej przyjrzeć).