Gwint otrzymuje ostatnią aktualizację. CD Projekt Red kończy wsparcie tytułu

19 października 2023,
12:05
Arek Grabowski
Ciri grająca w gwinta

Gwint to gra karciana z 2018 roku od CD Projekt Red. Przez cały czas produkcja była wspierana, otrzymywała nowe aktualizacje, karty czy też wydarzenia. Wydano nawet samodzielną kampanię dla jednego gracza – Thronebreaker. Twórcy stworzyli nawet oddzielną grę Rogue Mage opartą na karciance.

Gra otrzymała właśnie ostatnią aktualizację oznaczoną 11.10. Twórcy wprowadzili system głosowania na zmiany kart. Dzięki temu społeczność będzie kontrolowała balans. Funkcję szczegółowo opisano w FAQ udostępnionym przez CD Projekt Red. Dzięki nowemu systemowi gra „będzie żyć” tak długo jak zostanie z nią społeczność.

Jak działa Rada Balansu w Gwincie?

Nowo wprowadzona funkcja to system głosowania dla doświadczonych graczy Gwinta. Dostęp wymaga posiadania konta na co najmniej 1 poziomie Prestiżu. Należy również mieć rangę Pro lub wygrać 25 meczów rankingowych w bieżącym sezonie.

Gdy gracz spełnia kryteria, może zagłosować na maksymalnie trzy karty do zmiany. Można modyfikować moc lub cenę. Zmiany wymagają co najmniej 50 głosów. Pod koniec miesiąca 15 kart zostaje zmodyfikowanych w każdym z 4 przedziałów, czyli zwiększenie i zmniejszenie mocy oraz zwiększenie i zmniejszenie kosztu.

Warto zauważyć, że powstaje już kolejna gra karciana od CD Projekt Red o tytule Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia. Zakończenie wsparcia Gwinta może wskazywać na nadchodzącą premierę nowej produkcji.