fbpx

Glitchpunk – cyberpunkowa gra akcji od dzisiaj we wczesnym dostępie

11 sierpnia 2021,
21:28
Dorota Żak

Gatunek cyberpunku daleki jest od wyczerpania i nadal sięgają po niego twórcy większych i mniejszych gier. Swoich sił w tych klimatach próbuje także Glitchpunk, który od dzisiaj dostępny jest w early accessie.

Miasto w grze Glitchpunk
Na skróty
  • Polska produkcja Glitchpunk trafiła dzisiaj do wczesnego dostępu.
  • Wcielimy się w niej w androidkę, której głównym zadaniem jest sianie chaosu.
  • W najbliższym czasie do gry trafią dodatkowe elementy oraz trzy nowe miasta.

Rok 2052, rozwój technologii, miejskie krajobrazy skąpane w neonach i wizja niedalekiej przyszłości może prezentować świat w pozytywny sposób. Może, ale nie musi, zwłaszcza jeśli do tej mieszanki dodamy przemoc, brutalne gangi i ludzi tak przekonanych o swojej racji, że niepotrzebny im jakikolwiek dialog. Łącząc to wszystko, otrzymamy cyberpunkowy klimat, który staje się całkiem dobrym tłem do snucia opowieści. Stąd też możemy zagrać w tytuły, takie jak Glitchpunk, który od dzisiaj dostępny jest we wczesnym dostępie na Steamie i z tej okazji otrzymał zwiastun w stylu retro.

Android, cyberpunk i wybory

Produkcja polskiego studia Dark Lord to gra akcji z widokiem z góry. Dystopijna miejska dżungla miesza się w niej z cyberpunkiem, co wpływa na obecne w uniwersum postacie i wątki. Glitchpunk ma opowiadać o transhumanizmie, ksenofobii i religii, a w środku tego wszystkiego znajduje się nasza postać, gotowa do rzucenia się w akcję. Jak informuje nas opis Glitchpunka:

Jesteś androidem obdarzonym szczególną umiejętnością o nazwie „glitch”, która pozwala ci postępować niezgodnie z programem. Masz za zadanie zdestabilizować tyrańskie rządy postnuklearnego świata.

Opis Glitchpunka na Steamie

W tej istotnej misji będziemy dysponować dużą dowolnością, jeśli chodzi o nasze wybory. Glitchpunk ma oferować kilka różnych zakończeń, na które wpłyną nasze poczynania w świecie gry, przykładowo te dotyczące kilkunastu gangów i ich przywódców. Do tego sami wybierzemy rodzaj broni, jakim chcemy się posługiwać, oraz ulubiony pojazd. Po mieście przyszłości przemieścimy się nie tylko samochodem czy motorem, ale również pociągiem lub czołgiem, które wykorzystamy także do policyjnych pościgów.

Dalsze plany na Glitchpunka

Twórcy gry zdążyli się już podzielić tym, co zamierzają dodać do Glitchpunka w późniejszym terminie. Z pewnością możemy spodziewać się nowych rodzajów broni, pojazdów oraz modułów, ale szykuje się także większa zawartość, taka jak całe miasta. Początkowo w Glitchpunku zwiedzimy tylko New Baltię, po trzech lub czterech tygodniach dołączy do niej Outpost Texas, a jeszcze później Moscow i Neo Tokyo.

Roadmapa Glitchpunka
Roadmapa Glitchpunka. Źródło: Steam