fbpx

GeForce Now w wersji mobilnej, rozpoczyna się implementacja serwerów RTX

Platforma GeForce NOW nabiera rozpędu. Od kilkunastu miesięcy z sukcesem na komputerach PC, Mac oraz urządzeniach SHIELD działa wersja beta usługi i dużymi krokami zbliżamy się do kolejnych kamieni milowych: pierwsze serwery oparte na kartach graficznych RTX już działają, a na system Android zmierza mobilny klient.

Podczas targów gamescom ogłoszono, że od dzisiaj gracze w Niemczech jako pierwsi skorzystają z wydajności kart graficznych GeForce RTX w chmurze. Wkrótce trafią one do kolejnych centr danych firmy NVIDIA w Europie i Ameryce Północnej, umożliwiając uruchomienie w chmurze gier nowej generacji. W międzyczasie dostawcy internetowi Softbank i LG U+ przygotowują się do uruchomienia serwerów GeForce NOW z kartami RTX w Japonii i Korei Południowej.

Usługa GeForce Now
Źródło: NVIDIA

GeForce NOW niebawem rozszerzy swoją dostępność o jedne z najpopularniejszych urządzeń na świecie, czyli telefony z systemem Androidem. Wersja demonstracyjna jest w tym tygodniu prezentowana dziennikarzom na targach gamescom. Gdy to nastąpi, zalecamy doposażenie telefonu w kontroler Bluetooth, takiego jak SHIELD controller, Razer Raiju Mobile, Steelseries Stratus Duo czy Glap Gamepad, ponieważ niektóre gry nie będą działać na telefonie z Androidem bez gamepada.

Więcej informacji na ten temat w artykule na stronie.