Forza Horizon 5 z zapowiedzią i datą premiery

Otrzymaliśmy pierwszy zwiastun gry Forza Horizon 5. Poznaliśmy również datę jej premiery – 9 listopada aktualnego roku. Dodatkowo wiadomo już, gdzie będzie miała miejsca akcja – nowa odsłona serii zabierze nas do Meksyku.

14 czerwca 2021
Na skróty
  • Otrzymaliśmy zwiastun zapowiadający grę Forza Horizon 5 oraz osobny, rozbudowany trailer z rozgrywką.
  • Gra zadebiutuje 9 listopada 2021 roku.
  • Ścigać będziemy się tym razem w Meksyku.

Otrzymaliśmy zapowiedź kolejnej odsłony zręcznościowych wyścigówek z serii Forza Horizon. Piąta część serii zadebiutować ma prawie równo trzy lata po poprzedniej, czyli 9 listopada. Gra dostępna będzie na PC, XONE i XSX. Dodatkowo już na premierę ma być ona obecna na Xbox Game Pass!

Forza Horizon 5 zabierze nas do Meksyku

Standardowo dla serii dostaniemy duży, otwarty świat. Tym razem akcja gry będzie odbywała się na terytorium Meksyku, który ma być bardzo zróżnicowany pod względem miejsc, jakie zobaczymy. Będziemy mogli odwiedzić m.in. dżungle, pustynie czy ogromny wulkan. Nowością w serii ma być dynamiczny system wydarzeń pogodowych.

Grać będziemy mogli zarówno sami, jak i z innymi graczami. Ponownie dostaniemy kampanię, w ramach której odblokujemy różne pojazdy, a te potem będziemy mogli ulepszać i dostosowywać do własnych preferencji. Będziemy mogli używać ich też w rozgrywkach multiplayerowych. O gameplayu możemy dowiedzieć się ze specjalnego trailera, który cały jest poświęcony rozgrywce.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!