Fortnite – Unreal Engine 5 pozwoli graczom tworzyć własne projekty w grze

Wielu graczy myślało, że Fortnite nie jest już w stanie niczym nas zaskoczyć. Widzieliśmy właściwie wszystko, od biegającego wesoło po kolorowej wyspie Johna Wicka, po koncerty największych gwiazd popkultury. Studio Epic Games doszło najwyraźniej do tych samych wniosków, dlatego też postanowiło obdarować nas w tym roku swoim największym błogosławieństwem. Mocą tworzenia.

16 maja 2022
Na skróty
  • Jeszcze w 2022 roku do gry Fortnite dodany zostanie edytor oparty na Unreal Engine 5.
  • Za pomocą tego narzędzia, gracze będą mogli tworzyć własne projekty i czerpać z tego zyski.

W opublikowanym dla portalu Fast Company wywiadzie, Tim Sweeney – prezes firmy Epic Games – przedstawił światu kolejne plany studia wobec swojej sztandarowej produkcji, znanej nam wszystkim doskonale pod nazwą Fortnite. Mowa tu konkretnie o zamiarach wprowadzenia do gry edytora opartego na silniku Unreal Engine 5, który pozwoliłby graczom nie tylko tworzyć coraz to bardziej zaawansowane dzieła, ale też móc na nich zarabiać. Pomysł ten uargumentowany jest faktem, że około połowa czasu spędzanego przez ludzi w grze, poświęcana jest właśnie aktualnemu trybowi kreatywnemu.

Fortnite rozbudzi naszą kreatywność

Usprawniony edytor ma pojawić się w grze jeszcze w 2022 roku, nie dane nam było jednak poznać jego konkretnej daty premiery, ani oficjalnego modelu, na którym opierać by się miało opłacanie projektów graczy. Cieszy jednak fakt, że studio Epic Games wspiera kreatywne inicjatywy i zachęca nawet najmłodszych twórców do wcielania w życie własnych pomysłów, których owoce możemy zobaczyć chociażby na zadedykowanym dla wspomnianego trybu Redditcie.

UWaga! Gorące informacje!