Final Fantasy VII Rebirth na PS5 będzie ekskluzywne przez zaskakująco krótki czas

15 września 2023,
16:34
Arek Grabowski
Główny bohater Final Fantasy VII Rebirth

Wczoraj Sony opublikowało nowy zwiastun Final Fantasy VII Rebirth oraz ogłosiło datę premiery. Gra pojawi się 29 lutego 2024 roku na PlayStation 5. Dowiedzieliśmy się, że tytuł będzie ekskluzywną produkcją Sony oraz Square Enix. Mimo wszystko czasowe ograniczenie do jednej platformy potrwa zaskakująco krótko.

Podczas gdy główna fabuła jest większa i bardziej ambitna niż narracja poprzedniej gry, Final Fantasy VII Rebirth obejmuje również koncepcję „swobodnej eksploracji”, z fascynującymi historiami, zabawnymi mini-grami, potężnymi potworami i wieloma innymi rzeczami do znalezienia na mapie świata.

Mamy nadzieję, że odkryjesz ten świat w najdrobniejszych szczegółach, ponieważ czeka na ciebie prawie 100 godzin przygody.

Naoki Hamaguchi, reżyser Final Fantasy VII Rebirth

Gra ma być ekskluzywna na PlayStation 5 tylko przez 3 miesiące od premiery. Czasowe ograniczenie potrwa dokładnie do 29 maja. To naprawdę krótki czas, ponieważ Final Fantasy VII Rebirth będzie oferowało około 100 godzin rozgrywki.

Final Fantasy VII Rebirth na innych platformach może ukazać się później niż myślimy

Wbrew pozorom zakończenie czasowej ekskluzywności nie oznacza, że Final Fantasy VII Rebirth od razu ukaże się na innych platformach. Przygotowanie wersji dla PC czy innych platform może wymagać sporo dodatkowej pracy. Final Fantasy XVI jest ekskluzywne na PlayStation 5 do końca 2023 roku. Twórcy już teraz ogłosili, że będą potrzebować więcej czasu, by przygotować port.

Nie należy więc spodziewać się wydania Final Fantasy VII Rebirth od razu po 29 maja. Najpewniej deweloperzy będą musieli jeszcze dopracować i zoptymalizować grę. Na ten moment nie znamy potencjalnej daty premiery tego tytułu dla innych platform niż PlayStation 5.