Final Fantasy 16 pojawi się na PC. Twórcy potwierdzili także prace nad dwoma rozszerzeniami

4 września 2023,
10:00
Arek Grabowski
Główny bohater Final Fantasy 16

Square Enix oficjalnie potwierdziło, że trwają prace nad Final Fantasy 16 na PC. Dodatkowo zapowiedziano dwa płatne dodatki DLC. Square Enix zamierza opublikować więcej informacji na temat planów dla Final Fantasy 16 przed końcem roku. Te informacje wypłynęły od producenta gry, Naokiego Yoshidy, podczas sobotniego panelu PAX West. Dodatkowo twórcy zapowiedzieli „znaczącą” aktualizację do Final Fantasy 16 na PlayStation 5.

Square Enix o planach dla Final Fantasy 16 na najbliższe miesiące

Od premiery gry minęły ponad 2 miesiące. Square Enix uważa, że niezadowalająca sprzedaż Final Fantasy 16 jest wynikiem nie najlepszej popularności PlayStation 5. Dowiedzieliśmy się, że planowana jest wersja na PC – w najbliższym czasie otrzymamy więcej informacji.

Wreszcie, podczas gdy Final Fantasy 16 zostało wydane na wyłączność PlayStation 5, zdajemy sobie sprawę, że wielu z was prosiło o wersję na PC. Pozwolę więc sobie skorzystać z okazji i oficjalnie ogłosić, że prace nad wersją PC są obecnie w toku.

Mam nadzieję, że przed końcem tego roku będę mógł przekazać więcej informacji na temat zarówno DLC, jak i wersji PC, więc bądźcie czujni.

Naoki Yoshida, producent Final Fantasy 16

Final Fantasy 16 ma zostać ekskluzywne dla konsol do końca tego roku. Twórcy wydali także dużą aktualizację, o czym również poinformowano na panelu PAX West.

Zespół deweloperów i ja również oglądaliśmy wasze filmy i transmisje, zwracając szczególną uwagę na to, co wszyscy myślą o Final Fantasy 16. Włożyliśmy wszystko w stworzenie tej gry, więc to prawdziwa radość widzieć tak wiele różnych reakcji.

Dlatego też, jako wyraz naszej najszczerszej wdzięczności, udostępniamy dziś do pobrania darmową aktualizację.

Naoki Yoshida, producent Final Fantasy 16

Pełna lista zmian z nowej aktualizacji jest dostępna na blogu PlayStation. Dodano między innymi nowe układy kontrolerów, funkcję związaną ze skórkami broni czy alternatywne stroje dla postaci. Podczas PAX West ujawniono także, że Final Fantasy 16 otrzyma dwa płatne rozszerzenia DLC.

Jak wspomniałem wcześniej, spotkaliśmy się z wieloma opiniami i reakcjami naszej społeczności graczy Final Fantasy 16. Jedną rzeczą, która pojawiła się szczególnie mocno, było to, że ludzie chcieli zobaczyć więcej historii Valisthei i spędzić więcej czasu z jej mieszkańcami. Aby temu sprostać, zespół deweloperów rozpoczął prace nad dwoma płatnymi dodatkami DLC.

Naoki Yoshida, producent Final Fantasy 16

Square Enix zdradzi więcej informacji przed końcem roku. Na ten moment wiemy, że płatne dodatki są w produkcji, a data premiery pozostaje nieznana. Final Fantasy 16 na PC otrzymamy w następnym roku ze względu na konsolową ekskluzywność przez najbliższe kilka miesięcy. Twórcy wciąż będą przez ten czas usprawniać i optymalizować grę.