fbpx

Elgato i zielona podkładka pod myszkę z „green screenem” dla streamerów

Firma Elgato wprowadza do swojej oferty zieloną (chroma green) podkładkę pod mysz dedykowaną streamerom i youtuberom tworzącym materiały wideo z gier (w szczególności tych e-sportowych). Nowa pozycja w ofercie producenta ma umożliwić twórcom m.in. na wymienienie nudnego tła pod myszką na filmik z Pawłem Jumperem.

Na skróty
  • Elgato to producent skupiający się na urządzeniach i akcesoriach skierowanych przede wszystkim do autorów materiałów wideo oraz transmisji na żywo.
  • Nowa podkładka została wykonana z poliestru, a jej brzegi są zabezpieczone bawełnianym obszyciem. Mamy tutaj do czynienia z jednym, dużym rozmiarem produktu.
  • Sugerowana cena detaliczna produktu została wyznaczona na 30 dolarów.

Elgato jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów na rynku technologicznym, wśród firm skoncentrowanych na tworzeniu sprzętu i akcesoriów dedykowanych twórcom internetowym związanym z branżą gier wideo. Grupą odbiorczą oferty niemieckiego brandu, który w 2018 roku został sprzedany marce Corsair, są zarówno osoby nagrywające filmy na platformy wideo pokroju YouTube’a, jak i te skupiające się na streamingu i transmisjach live (chociażby na Twitchu).

Tym razem Elgato do swojego katalogu dodaje coś wyjątkowego. Mowa tutaj o podkładce pod myszkę, która została zaprojektowana tak, by twórcy – dzięki popularnej technice obróbki obrazu znanej jako chroma key, green screen lub blue box – mogli wycinać lub podmieniać tło przestrzeni znajdującej się bezpośrednio pod peryferiami. Możliwość taką stwarza jednolity, wyrazisty zielonawy kolor, w którym stworzony został omawiany produkt. Poniżej znajdziecie oficjalne wideo, które świetnie ukazuje, na co pozwala użycie nowej podkładki spod skrzydeł firmy Elgato.

Zielona podkładka Elgato to propozycja idealna dla streamerów i youtuberów

Rozwiązanie to może okazać się szczególnie przydatne m.in. dla tych twórców, którzy specjalizują się w grach kompetytywnych, nastawionych na rywalizację, jak chociażby Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Fortnite, Dota 2, StarCraft II, Valorant czy FIFA. W rozgrywkach e-sportowych wyjątkowo istotnym elementem, który warty jest pokazania widzowi, jest nie tylko to, co dzieje się na ekranie, ale również ruchy myszki czy palców na klawiaturze lub kontrolerze.

Podkładka pod myszkę, którą z łatwością możemy wyciąć podczas obróbki wideo, jest również ciekawą propozycją dla osób chociaż od czasu do czasu nagrywających unboxingi. Perspektywa wymiany zwykłego, nieco przybrudzonego i zakurzonego już biurka z IKEI na eleganckie, abstrakcyjne tło lub filmik ze słodkimi kotkami wydaje się całkiem kusząca, nieprawdaż?

Zielona podkładka Elgato podczas nagrywania unboxingów
Źródło: Elgato

Podkładka pod myszkę Elgato z „green screenem” – rozmiar, materiały i cena

Na koniec kilka słów dotyczących kwestii bardziej prozaicznych związanych z nową, zieloną podkładką Elgato. Mata pokrywa obszar o powierzchni 940 × 400 × 2 mm, czyli mamy tutaj do czynienia z naprawdę dużym kawałkiem „dywanu”. Wierzchnia warstwa produktu została wykonana z poliestru, który ma zapewniać łagodny i równy poślizg myszy podczas pracy i zabawy. Brzegi podkładki zostały obszyte bawełnianą nicią, co ma zapobiegać strzępieniu się i rozwarstwianiu materiału nawet po wielu tysiącach godzin użytkowania. Spód maty został wykonany z antypoślizgowej gumy, więc użytkownicy nie powinni doświadczyć tutaj problemu z przesuwaniem się podkładki po stole.

Prezentacja produktu podczas gry na streamie
Źródło: Elgato

Producent wyznaczył sugerowaną cenę detaliczną swojej nowej podkładki na 30 $ (ok. 115 zł), zatem nie mamy tutaj do czynienia z produktem wyjątkowo tanim jak na swoją kategorię. Weźmy jednak pod uwagę, że mata ma naprawdę pokaźny rozmiar, co w dużej mierze uzasadnia kwotę, którą ustalili decydenci firmy Elgato (lub obecnie może już bardziej ci z amerykańskiego Corsaira).

Jeżeli natomiast szukacie nowego mousepada, lecz wypalająca oczy zieleń jednak do was nie przemawia, koniecznie sprawdźcie naszą recenzję podkładki z podświetleniem RGB firmy Cooler Master. Może właśnie mieniące się milionami kolorów obszycie tego produktu zahipnotyzuje waszych ukrytych, wewnętrznych miłośników efektu „rainbow”?