Do Dead by Daylight trafi Samara Morgan z The Ring. Najstraszniejsza aktualizacja gry zapowiedziana

16 grudnia 2021,
03:17
Adam Wiśniewski

Do Dead by Daylight zmierza kolejna aktualizacja. Będzie ona współpracą gry z twórcami filmu The Ring, w efekcie czego do produkcji trafią bohaterowie tego najbardziej dochodowego horroru w historii japońskiej kinematografii.

Grafika promocyjna gry Dead by Daylight przedstawiająca łowcę z gry
Na skróty
  • Dead by Daylight otrzyma kolejną aktualizację, która zawierać będzie postacie z filmu The Ring (jap. リング Ringu).
  • Twórcy gry informują, że będzie to najstraszniejsza aktualizacja ich gry.
  • Celem reżysera filmu jest promocja historii Samary w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Dzisiaj na kanale gry Dead by Daylight pojawił się zwiastun ukazujący zbliżającą się aktualizację. Behaviour Interactive, twórcy tej asynchronicznej gry sieciowej, pokazali graczom, że następny rozdział rozgrywki wzbogaci pewna postać z serii filmów The Ring. Chodzi oczywiście o ich główną bohaterkę, Samarę Morgan.

Studnia z trailera aktualizacji do Dead by Daylight
Źródło: Behaviour Interactive

Dead by Daylight będzie jeszcze straszniejsze

Samara, zwaną również Sadako, w oryginalnej wersji japońskiego filmu jest małą dziewczynką z mroczną przeszłością. Jej symbolem jest studnia, która także pojawia się w trailerze nowej aktualizacji. Dyrektor gry Dead by Daylight poinformował na Twitterze, że ten update naprawdę będzie dobrze przygotowany i straszny. Jego komunikat w tłumaczeniu brzmiał następująco: „Ten nowy rozdział zapewni naszym graczom coś intensywnie mrocznego i niepokojącego, naprawdę przyspieszającego bicie serca, które zwiększy i tak już wysoką intensywność naszej gry”.

The Ring 30 lat później. Dead by Daylight da Samarze „nowe życie”

Od opublikowania pierwszej z cyklu The Ring powieści minęło już niemal 30 lat. Z kolei wiek filmu zbliża się już do 25 lat. Autor niezmiernie cieszy się, że studio Behaviour Interactive odezwało się właśnie do niego. Firma Kadokawa, obecny właściciel praw autorskich do filmu, mówi o wielkich korzyściach płynących z przeniesienia i rozpowszechnienia ich dzieła na innych, zagranicznych rynkach. Wielkim plusem jest wzbogacenie kulturowe świata zachodniego i pokazanie mu, czego boją się mieszkańcy Japonii.

Grafika koncepcyjna przedstawiająca samarę z gry
Źródło: Behaviour Interactive

Mathieu Côté, człowiek odpowiedzialny za rozgrywkę w Dead by Daylight, poinformował, że, owszem, fabuła i historia głównej bohaterki są bardzo istotne w sukcesie projektu, lecz kluczową rolę odgrywa gameplay. Dyrektor techniczny gry uważa, że studio najpierw skupi się na wprowadzeniu, przetestowaniu i dopiero na koniec dostosowaniu mechanik gry do historii Samary. Możemy być dzięki temu pewni, że twórcy po raz kolejny nie zawiodą graczy i dostaniemy bardzo dobrze dopracowane DLC opowiadające świetną historię.

Aktualizacja trafi zarówno na konsole PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X|S. Zagramy w nią także na komputerze. Jej premiera zapowiedziana jest na marzec 2022 roku. Nie znamy jeszcze dokładnej ceny produktu, ale na podstawie cen poprzednich dodatków możemy się spodziewać, że nie przekroczy ona 30 złotych.