fbpx

Diablo 4 otrzyma nową klasę w płatnym DLC. Blizzard nie chce nic o niej zdradzić przed premierą dodatku

14 listopada 2023,
14:25
Arek Grabowski
Sylwetka Lilith w Diablo 4

Blizzard nie chce zdradzać przedwcześnie nic o nowej klasie, która zmierza do Diablo 4. Wiemy, że otrzymamy ją w płatnym dodatku Vessel of Hatred zapowiedzianym podczas ostatniego wydarzenia BlizzCon. W sieci pojawiły się jednak pewne przecieki, które mogą wskazywać na to, jaka klasa trafi do gry. Wiemy, że nie będzie to szaman ani paladyn – zdradził to Brent Gibson, zastępca dyrektora ds. gier z Blizzarda.

Jaka klasa trafi do Diablo 4 w dodatku Vessel of Hatred?

Na początku października Blizzard popełnił spory błąd. Wtedy przez przypadek udostępniono testową wersję Diablo 4 dla beta testerów. Była ona zaktualizowana o pliko z nadchodzącego dodatku. Wtedy znaleziono wzmianki o klasie Spiritborn oraz zdolnościach postaci. Dataminerzy odkryli także informacje dotyczące nadchodzących nowych funkcji.

Kilka dni przed BlizzConem jeden z użytkowników forum MMO-Champion opublikował spory przeciek. Były tam informacje dotyczące klasy Spiritborn. Na podstawie tego tekstu można wywnioskować naprawdę sporo:

  • Spiritborn ma używać glewii jako broni;
  • Zamiast many lub furii bohaterowie będą mieli podwójny system zasobów;
  • Mechanika tej klasy ma związek z „bóstwami”;
  • Nazwy umiejętności Spiritborna wskazują na posiadanie chowańców.

Na ten moment informacje pozostają niepotwierdzone. Blizzard zamierza zdradzić więcej o nadchodzących nowościach dopiero latem 2024 roku.