fbpx

Dead Space Remake faktycznie może mieć inny finał, ale dopiero w Nowej Grze Plus

26 stycznia 2023,
17:55
Jacek Kowal

W poniedziałek dotarła do nas plotka, że Dead Space Remake może mieć alternatywne zakończenie. Źródłem tych informacji była strona prezentująca trofea gry, więc nie było to potwierdzone. To się jednak zmieniło, ponieważ twórcy, czyli Motive Studio i Electronic Arts przyznały, że w odświeżonym horrorze czeka na nas kilka niespodzianek, ale dopiero w Nowej Grze Plus,

Pierwotne zakończenie Dead Space jest nie tylko genialnie straszne, ale też świetnie przygotowuje nas do fabuły Dead Space 2. Od jakiegoś czasu wiemy, że Dead Space Remake zaoferuje nam nie tylko uproszczone mapy, ale także Nową grę Plus. Okazuje się jednak, że przy ponownym podejściu do przygody Isaaca, otrzymamy kilka ciekawych dodatków.

Ciekawe zmiany w Nowej Grze Plus Dead Space Remake

Przede wszystkim Motive Studio i Electronic Arts potwierdzili obecność alternatywnego zakończenia. Jest ono do odblokowania dopiero przy ponownym podejściu do fabuły, ale na razie twórcy nie zdradzają więcej szczegółów. Istnieje szansa, że finał jeszcze lepiej przygotuje nas do fabuły Dead Space 2 (może nawet doprowadzi do jego remake’u) albo wręcz przeciwnie i w tym wypadku wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie? A przynajmniej w kosmicie, po tym, jak wysadzimy się razem z kosmitami? W końcu w tych dodatkowych finałach wszystko jest możliwe.

Isaac wchodzący na stację Ishimura
Źródło: Electronic Arts

Kolejnym bonusem, który otrzymamy w Nowej Grze Plus jest zaawansowany kombinezon poziomu 6. Jak łatwo się domyślić, jest on zapewne niezłym boostem dla naszej postaci, ale nie myślcie, że będzie dzięki temu łatwiej. Okazuje się, że naprzeciw nas stanie nowy wariant przeciwników, a mianowicie Widmowe Necromofry.

Aktualnie nie znamy stopnia tej „widmowości”, ale podejrzewam, że ma się opierać na niewidzialności, której stwory pozbywają się tuż przed naszą twarzą. Może EA powinna wypuścić specjalne zestawy gry z tabletkami na serce?

Dead Space Remake ukaże się już jutro, czyli 27 stycznia. Gra trafi na konsole nowej generacji i komputery osobiste. Oznacza to, że dziś mamy ostatnią szansę zakupić tytuł przedpremierowo, za co dostaniemy prezent w postaci darmowej kopii Dead Space 2. Niestety ta oferta jest dostępna wyłącznie na Steamie.