fbpx

Dave the Diver sprzedał się w ponad 3 milionach kopii

3 stycznia 2024,
20:33
Dorota Żak
Lokacja z Dave the Diver

Twórcy bardzo dobrze przyjętego Dave the Diver ze studia Mintrocket poinformowali o kolejnym sukcesie, jaki osiągnęła gra. Produkcja łącząca w sobie przygodówkę z elementami RPG, pozwalająca nam na nurkowanie w głębinach i prowadzenie baru sushi przypadła do gustu wielu osobom. Od premiery (w czerwcu 2023 na PC, w październiku na Nintendo Switch) po tytuł sięgnęły już ponad 3 miliony graczy. Możemy też być pewni, że wkrótce przyciągnie ona do siebie także kolejnych chętnych, zwłaszcza, że do 4 stycznia zakupimy ją w niższej niż zwykle cenie dzięki trwającej jeszcze Steam Winter Sale.

Z platformą Valve wiąże się również następne osiągnięcie gry. Dave the Diver zwyciężył w ostatnim rozdaniu Steam Awards, w kategorii Usiądź i zrelaksuj się, pokonując m.in. Cities: Skylines II czy Potion Craft, które także znalazły się wśród nominowanych. O zwycięzcy zadecydowali gracze, oddając głosy między 21 grudnia a 2 stycznia.

Na koniec warto wspomnieć, że studio Mintrocket pracuje już nad kolejną produkcją po Dave the Diver. Nowa gra to Nakwon: Last Paradise, czyli trzecioosobowy extraction shooter kładący duży nacisk na skradanie i osadzony w czasie apokalipsy zombie. W listopadzie zeszłego roku twórcy podzielili się długim gameplayem, ale data premiery tytułu nie jest jeszcze znana.