Darkest Dungeon 2 dostaje zwiastun z okazji wczesnego dostępu

Po sukcesie Darkest Dungeon z 2016 roku Red Hook Studios zdecydowało się na stworzenie kolejnego projektu osadzonego w tym samym uniwersum. Kontynuacja popularnego roguelike’a trafi do wczesnego dostępu już po weekendzie.

23 października 2021

Darkest Dungeon 2 to RPG, który pozwoli nam stworzyć własną drużynę i wysłać ją w niebezpieczną podróż celem ratowania świata przed apokalipsą. Nie będzie to proste; aby osiągnąć zwycięstwo, przyda się ścisła współpraca między poszczególnymi postaciami, dbanie o ich stan psychiczny i wykorzystanie odblokowywanych po drodze ulepszeń. Już niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć, jak sprawdzi się to w praktyce – gra zmierza wielkimi krokami do early accesu.

Z tej okazji twórcy z Red Hook Studios podzielili się kolejnymi materiałami rzucającymi nieco światła na to, czego możemy spodziewać się po Darkest Dungeon 2. Nowy zwiastun prezentuje fragmenty rozgrywki wraz z niektórymi umiejętnościami i rodzajami ataków, jakie będą mogły wykorzystać nasze postaci z drużyny. Gameplay ma przypominać ten znany nam z pierwszej części gry, jednak pojawią się w nim pewne zmiany i liczne ulepszenia.

Darkest Dungeon 2 – daty, ceny i platformy

Gra wyląduje we wczesnym dostępie za kilka dni, a dokładnie 26 października. Póki co zagramy w nią wyłącznie na PC, choć niewykluczone jest, że po jakimś czasie podąży śladem swojej poprzedniczki, która pojawiła się również na konsolach. Co więcej, Darkest Dungeon 2 będzie na razie tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store. Na stronie gry w sklepie można odnaleźć jej dokładne wymagania sprzętowe. Choć na EGS nie znajdziemy jeszcze informacji dotyczącej ceny tytułu – można go jedynie dodać do swojej listy życzeń – dzięki Twitterowi Red Hook Studios wiemy, że będzie ona wynosić 29,99 $.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!