Battlefield 2042 jest free-to-play na Steamie w tym tygodniu

14 marca 2023,
14:53
Arek Grabowski
Walka żołnierzy, helikoptera i czołgów w lesie w Battlefieldzie 2042

Studio DICE, twórcy Battlefielda 2042, przygotowali specjalną obniżkę na Steamie, dzięki której można kupić grę aż 70% taniej. Dodatkowo gra jest dostępna za darmo od 13 do 16 marca. Cena Battlefielda 2042 w czasie obniżki wynosi 17,99 dolara. Electronic Arts oraz DICE chcą w ten sposób odzyskać odchodzących graczy, a także przyciągnąć nowych.

Dlaczego DICE organizuje tak dużą promocję na Battlefield 2042?

Gra miała bardzo słaby start, a później nie było dużo lepiej. DICE dopiero niedawno zaczęło wprowadzać zmiany, na które czekali gracze. Tytuł jest upodabniany do poprzednich gier studia, by po prostu był kolejnym Battlefieldem, a nie zupełnie inną grą średniej jakości.

Twórcy wprowadzili między innymi długo wyczekiwany system klas. Dzięki temu gadżety zostały ograniczone do konkretnych ról. Sprawia to, że gracze muszą zbierać się w grupy, by być skutecznymi. Oprócz tego trwa 4. sezon, gdzie zostały wprowadzone usprawnienia oraz całkowicie nowe funkcje czy elementy rozgrywki.

Wciąż jest jednak sporo niedociągnięć, Battlefield 2042 nie może zostać uznany za idealny czy bardzo dobry. Według graczy ten tytuł to jedna z najgorszych odsłon w całej serii. Wprowadzenie powyższych nowości powinno jednak zwrócić uwagę użytkowników na Battlefielda 2042. Dlatego też DICE organizuje tak dużą przecenę i możliwość darmowego sprawdzenia gry.