ATONE: Heart of the Elder Tree pokazuje system walki na fragmencie gameplayu

17 stycznia 2023,
21:32
Dorota Żak
Walka w ATONE: Heart of the Elder Tree

Inspirowana nordycką mitologią produkcja Wildboy Studios zbliża się do nas coraz większymi krokami. Jak dowiedzieliśmy się w zeszłym miesiącu, ATONE: Heart of the Elder Tree zadebiutuje 27 stycznia tego roku. Zarówno na kanale YouTube twórców, jak i wydawcy, Untold Tales, znajdziemy wiele materiałów pokazujących różne aspekty rozgrywki, a także przedstawiające postaci i świat gry. Dzisiaj zresztą mamy okazję obejrzeć kolejny.

Rytmiczne potyczki w ATONE: Heart of the Elder Tree

Tym razem twórcy skupili się na gameplayu pokazującym system walki. Jak dowiedzieliśmy się już wcześniej, ATONE: Heart of the Elder Tree ma łączyć w pewien sposób mechaniki znane nam z Guitar Hero czy Dance Dance Revolution. Oznacza to, że w toczonych walkach niezwykle istotne stanie się poczucie rytmu.

Jak wygląda to w praktyce? Możemy sprawdzić to na nowym fragmencie rozgrywki, który prezentuje walkę w ATONE: Heart of the Elder Tree na wysokim poziomie trudności. Decydując się na największe wyzwanie, będziemy musieli „uderzać” w bloki pojawiające się jednocześnie na czterech torach. Dla porównania, poziom normalny to tylko dwa tory, a ATONE przewiduje również tryb łatwiejszy, dla tych, którzy chcą skupić się przede wszystkim na fabule. Z materiału dowiadujemy się także, że po walce wybierzemy czy chcemy dobić zwyciężonego przeciwnika, czy jednak go oszczędzić.

Do bitw z wrogami będziemy mogli wrócić w Trybie Areny, który pozwoli nam na zdobywanie trofeów i pobijanie własnych rekordów. Warto tutaj wspomnieć, że walki do dźwięków muzyki to nie jedyne, co czeka na nas w ATONE: Heart of the Elder Tree – gra zaoferuje nam także łamigłówki oraz świat w nordyckich klimatach do zwiedzenia.