ARC Raiders – premierę debiutanckiego shootera Embark Studios przesunięto na 2023 rok

ARC Raiders to tak naprawdę owoc pracy weteranów branży, którzy już wcześniej zdążyli nabrać doświadczenia w projektowaniu tytułów tego gatunku przy okazji tworzenia kolejnych części serii Battlefield. Teraz jako Embark Studios uderzają w segment gier free-to-play, jednakże pomyślne przeprowadzenie tego manewru wymagało będzie więcej czasu, niż pierwotnie zakładano.

8 sierpnia 2022

Na oficjalnym Twitterze gry ukazała się informacja dotycząca przesunięcia premiery ARC Raiders na przyszły rok. Tak jak zawsze chodzi o możliwość dopracowania technicznej strony gry i zapewnienie sobie pewnego pola manewru. Nie wykluczone, iż chodzi o dodatkowe testy, które z pewnością wpłyną pozytywnie na jakość finalnego produktu. Przy notce nie znalazła się natomiast sprecyzowana data premiery, co raczej sugeruje, aby uzbroić się w cierpliwość przy oczekiwaniu na dalsze komunikaty od studia.

ARC Raiders – Raiders jedyną nadzieją

Fabuła gry skupi się na działaniach oddziału Raiders, który aktywnie zwalcza niebezpieczeństwa, jakie ściągają na ziemię z kosmosu. ARC Raiders jako tytuł wieloosobowy postawi nacisk na umiejętności współpracy, ponieważ gracze w pojedynkę nie będą mieli żadnych szans z obcym najeźdźcą. Poniżej zwiastun gry udostępniony przy okazji ubiegłorocznej gali Game Awards.

UWaga! Gorące informacje!