Aorus RGB 6000 Mhz 32 GB – przepełnione kolorami i bardzo szybkie moduły DDR5

Podczas technologicznych targów CES 2022 zostały zaprezentowane najnowsze moduły RAM od Gigabyte, czyli Aorus RGB 6000 MHz 32 GB. Tak niesamowicie wysokie taktowanie udało się zastosować oczywiście dzięki technologii DDR5.

9 stycznia 2022
Na skróty
  • Gigabyte zaprezentował najszybszy model modułów DDR – Aorus RGB DDR5 32 GB (2 x 16 GB) 6000 MHz.
  • Dzięki zastosowaniu m.in. najnowszej wersji kości DDR udało się uzyskać prędkości przekraczające DDR4 o nawet 100%.
  • Aorus deklaruje większą wygodę podczas podkręcania dzięki możliwościom XMP 3.0 – indywidualnie personalizowane profile XMP Booster.

Kilka dni temu Gigabyte zaprezentował swoje najnowsze dziecko w rodzinie gejmingu. Dzięki temu modelowi pamięci RAM, producent wchodzi w zupełnie nową erę, zwiększając jakość i wydajność swojego sprzętu. Spowodowane jest to niedawną premierą chipsetu Z690, DDR5 oraz 12. generacji procesorów Intela.

Dzięki prezentacji na CES 2022 poznaliśmy kolorową stronę Gigabyte

Rozproszone diody LED RGB zostały zaprojektowane w taki sposób, aby stworzyć zróżnicowany i delikatny efekt świetlny. Dzięki zastosowaniu ośmiu cyfrowych diod LED mamy szanse skorzystać z kilku nowych trybów dostępnych tylko w tym modelu: Stroboskop Color, Cascade, Color Cascade, Droplet i Color Droplet.

A to wszystko możemy łatwo osiągnąć oczywiście za pomocą RGB Fusion 2.0, które od lat jest stosowane jako oprogramowanie do obsługi oświetlenia produktów Gigabyte i Aorus. Możesz za jego pomocą wizualnie spersonalizować swoje peryferia oraz podzespoły wedle własnego uznania. Oczywiście dotyczy to także modułów Aorus RGB DDR5 6000 MHz 32 GB.

Aorus RGB 6000 Mhz 32 GB DDR5 w zestawie 2x18
Źródło: gigabyte.com

Aorus ułatwia odprowadzanie ciepła z najnowszych modułów DDR5

Premierowy model wykorzystuje połączenie kompozytu miedziano-aluminiowego w celu lepszego odprowadzania ciepła. Jego radiator składający się z powłoki nanowęglowej i podkładek termicznych o wysokiej przewodności pozwala na uzyskanie wysokich taktowań i niskich opóźnień podczas zabawy w OC. Całe generowane ciepło ma szanse być odprowadzone teraz o wiele sprawniej dzięki wcześniej wymienionej warstwie NanoCarbon, więc możemy być spokojni o temperatury nawet poniżej 70°C.

Aorus RGB 6000 Mhz 32 GB DDR5 - skuteczność odprowadzania ciepła
Źródło: gigabyte.com

DDR5, XMP 3.0 i Z690, czyli najnowsze technologie na rynku

Kolejną nowością jest udoskonalona wersja fabrycznego profilu OC, czyli XMP 3.0. Zawarta w nim funkcja XMP Booster pozwala m.in. na stworzenie i wybieranie indywidualnych profilów użytkownika na płytach z chipsetem Z690. Dzięki temu entuzjaści podkręcania mają jeszcze bardziej ułatwioną pracę i mogą wycisnąć ze swojego zestawu maksymalną moc.

W celu zapoznania się z pełną specyfikacją oraz próbką możliwości zapraszamy na stronę producenta.

Kamil Lubelski

Ponad połowę swojego cudownego życia związany ze sprzętem komputerowym. Przez ostatnie kilka lat w szczególności z chłodzeniami procesorów. Irytują go regularnie powtarzane błędy w mowie oraz piśmie – czasami wręcz pedantycznie i do przesady. Mentalnie związany z kotami, czego efektem jest posiadanie jednego z pędzelkami. Nie przepada za tym, co masowe i popularne, więc jego opinie czasami mogą być niewygodne.
UWaga! Gorące informacje!