Amsterdam w Call of Duty: Mordern Warfare 2. Internauta publikuje porównanie

Gry potrafią urzekać na przeróżne sposoby. Twórcy Call of Duty: Modern Warfare 2 postanowili więc zachwycić nas przywiązaniem do szczegółów Amsterdamu.

29 października 2022
Na skróty
  • Yotuber ElAnalistaDeBits porównał interaktywny Amsterdam z gry Call of Duty: Modern Warfare 2 do rzeczywistych obiektów znajdujących się w mieście.
  • Przywiązanie do szczegółów robi niezwykłe wrażenie, co widać w komentarzach pod udostępnionym materiałem.

Zastanawialiście się kiedyś, jak długo jeszcze poczekamy na moment, w którym grafika w grach prześcignie rzeczywistość? Jeśli jeszcze ktoś miał w tej kwestii wątpliwości, że ten moment już nastąpił, to warto prześledzić porównanie wirtualnego Amsterdamu z Call of Duty: Modern Warfare 2. Oczywiście w powyższym stwierdzeniu warto wytknąć pewną dozę uproszczenia – wciąż pozostają nam do rozwiązania kwestie umownej fizyki, warunków atmosferycznych, czy choćby sztucznej inteligencji oponentów, jednak w przypadku grafiki… Wystarczy załączyć poniższe wideo.

Amsterdam w Call of Duty: Mordern Warfare 2 jak żywy

Autorem powyższego zestawienia jest yotuber ElAnalistaDeBits, który wcześniej niejednokrotnie przygotowywał podobne porównania, choćby z wydanego jakiś czas temu dema technologicznego, które przedstawiało możliwości silnika Unreal Engine 5, Matrix Awakens.

Materiał zawiera dowód na to, jak wiele pracy twórcy ze studia Infinity Ward włożyli w odwzorowanie budynków i specyficznego klimatu holenderskiego miasta. Komentarze zawarte pod filmem dosyć jednogłośnie wydają opinie o przebytej drodze z epoki 8 bitów do realnych miast, czy o wylewającym się z ulic Amsterdamu klimacie. Oczywiście nie wyszło idealnie, we znaki daje się nierealistyczne oświetlenie, lub wręcz hiperrealistyczny Ray Tracing, tak całość robi wręcz piorunujące wrażenie.

Ustrzel grową okazję

Mateusz Skowron

UWaga! Gorące informacje!