fbpx

Aktualizacja PlayStation 5 zmieni sposób wykorzystywania płyt

Niedawno PlayStation 5 otrzymało wyczekiwany update, który wprowadził między innymi poprawki do Discorda, opcji wyświetlania i przesyłania danych pomiędzy konsolami. Jak się okazuje, nie były to jedyne nowości, ponieważ w cieniu przekradło się jeszcze kilka istotnych funkcji. Te dotyczą działa płyt.

Koniec z wymianą płyt w PlayStation 5

No prawie koniec. Zmiana jest obusieczna i najpierw skupmy się na tej bardziej niszowej części. Jeżeli na twojej konsoli jest więcej kont i posiadacz jednego kupił grę cyfrowo, to jeżeli ty zdobędziesz wersję pudełkową, nie będziesz już musiał nic instalować. Niby mała rzecz, ale pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ wykorzystamy dane, które są już na dysku urządzenia, bez czekania na aktualizacje.

Dwa kontrolery do Sony PlayStation 5
Źródło: Sony

Drugą stroną tej łatki jest zmiana funkcjonowania samych płyt. Jeżeli posiadamy lub mieliśmy wersję pudełkową i następnie kupimy grę cyfrowo, to do jej uruchomienia nie musimy już wkładać dysku. Co prawda wydawanie pieniędzy dwa razy na ten sam tytuł nie brzmi jak oszczędność, ale tu wkracza subskrypcja PS Plus Extra i PS Plus Premium.

PlayStation 5 w wersji z napędem oraz Digital
Źródło: Sony

Załóżmy, że kupiliście grę fizycznie, a ta po jakiś czasie pojawiła się w abonamencie. Teraz nie musicie już się zwlekać z fotela/kanapy, by dojść do konsoli i przeszukiwać półkę z płytami, tylko możecie od razu wskoczyć do akcji. Mało tego, nawet jeżeli pozbędziecie się dysku, to dopóki posiadacie subskrypcje, to bez problemu uruchomicie dany tytuł. Tak jak mówiłem, mała rzecz, a cieszy.