Aktualizacja do War Thunder – dziesiątki nowych okrętów, czołgów i odrzutowców

Gaijin Entertainment ogłasza wydanie aktualizacji zatytułowanej Ixwa Strike do swojej wieloosobowej gry akcji War Thunder. Gracze otrzymają nową gałąź jednostek naziemnych z RPA w ramach brytyjskiego drzewka technologicznego, a także dziesiątki innych maszyn.

15 marca 2021
Na skróty
  • Wśród nowych czołgów, które trafiły do gry, znalazł się między innymi kultowy projekt TTD, czyli maszyna zbudowana z komponentów, które zostały wyprodukowane tylko i wyłącznie w RPA.
  • W War Thunder znajdziemy teraz również myśliwsko-szturmowy samolot SU-17M2, który jest pierwszą jednostką w grze o skrzydłach, których położenie może być zmieniane w locie.

Do War Thunder trafiły m.in. samoloty o zmiennej geometrii skrzydeł i wyświetlacze przezierne (HUD), a opuszczone radzieckie miasteczko Sewersk-13 i jego otoczenie staną się nowym polem bitwy dla pojazdów opancerzonych i samolotów.

Badanie gałęzi maszyn z RPA da graczom niepowtarzalną okazję do prześledzenia historii rozwoju oryginalnych jednostek naziemnych z tego regionu świata, począwszy od samochodów opancerzonych z czasów II wojny światowej, a skończywszy na bardziej nowoczesnych pojazdach. Dobrym przykładem jest projekt TTD (Tank Technology Demonstrator). To południowoafrykański czołg podstawowy zaprojektowany lokalnie i zbudowany z komponentów produkowanych na miejscu. Pomimo tego, że TTD pozostał na etapie prototypu, to jego technologia posłużyła później do modernizacji czołgów Olifant do standardu Mk2 (te są również dostępne w War Thunder).

War Thunder – aktualizacja Ixwa Strike jest już dostępna

Su-17M2 to myśliwsko-szturmowy samolot o zmiennej geometrii skrzydeł. To pierwsza taka jednostka dostępna w War Thunder. Pomimo swojej dużej masy zmienna mechanika skrzydeł sprawia, że jest on zwinny przy niskich prędkościach i wystarczająco szybki jak na samolot szturmowego najwyższego poziomu. Może osiągnąć prawie 2 Ma. Ładowność Su-17M2 na poziomie 4 000 kg umożliwia zainstalowanie zasobników z działkami, bomb o kalibrze od 100 do 500 kg, rakiet S-5, S-8, S-3 lub S-24, a także pocisków kierowanych powietrze–powietrze R-60, a także pocisków powietrze–ziemia Ch-23M, Ch-25 i Ch-29L. Aktualizacja wprowadza również inne legendarne samoloty, takie jak potężny francuski Mirage IIIE i amerykański myśliwiec F8U-2 Crusader z interesującą mechaniką skrzydeł, która ułatwia start i lądowanie.

Wyświetlacz HUD w samolocie w War Thunder

Nowe lotnicze technologie i południowoafrykańskie jednostki naziemne

Wyświetlacz przezierny (HUD) jest niezbędny we wszystkich nowoczesnych samolotach. Znajduje się tuż przed oczami pilota i wyświetla najważniejsze informacje o aktualnym stanie i położeniu samolotu lub helikoptera, a nawet może pokazywać obliczone przez komputer punkty uderzenia pocisków, rakiet czy bomb. Gracze War Thunder mieli już wcześniej dostęp do nowoczesnych HUD-ów w helikopterach. Aktualizacja Ixwa Strike wprowadza podobną technologię do samolotów, m. in. do F-4 Phantom II i maszyn z rodziny Harrier. Nowa funkcja jest szczególnie ważna dla graczy, którzy preferują realistyczne i symulacyjne tryby gry, w którym nie używa się innych znaczników, co sprawia, że walka jest najbardziej zbliżona do rzeczywistości.

Krążownik wprowadzony w nowej aktualizacji Ixwa Strike

Fani marynarki wojennej otrzymali również kilka ciekawych okrętów różnych klas. Wśród nich japoński lekki krążownik Isuzu, który brał udział w inwazji na Hongkong i Guadalcanal. Salwa ośmiu torped dalekiego zasięgu Typ 93 Long Lance może stać się poważnym zagrożeniem w zaciekłych bitwach marynarki wojennej War Thunder.

Źródło: informacja prasowa

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!