Aktualizacja do War Thunder – dziesiątki nowych okrętów, czołgów i odrzutowców

Gaijin Entertainment ogłasza wydanie aktualizacji zatytułowanej Ixwa Strike do swojej wieloosobowej gry akcji War Thunder. Gracze otrzymają nową gałąź jednostek naziemnych z RPA w ramach brytyjskiego drzewka technologicznego, a także dziesiątki innych maszyn.

15 marca 2021
Na skróty
  • Wśród nowych czołgów, które trafiły do gry, znalazł się między innymi kultowy projekt TTD, czyli maszyna zbudowana z komponentów, które zostały wyprodukowane tylko i wyłącznie w RPA.
  • W War Thunder znajdziemy teraz również myśliwsko-szturmowy samolot SU-17M2, który jest pierwszą jednostką w grze o skrzydłach, których położenie może być zmieniane w locie.

Do War Thunder trafiły m.in. samoloty o zmiennej geometrii skrzydeł i wyświetlacze przezierne (HUD), a opuszczone radzieckie miasteczko Sewersk-13 i jego otoczenie staną się nowym polem bitwy dla pojazdów opancerzonych i samolotów.

Badanie gałęzi maszyn z RPA da graczom niepowtarzalną okazję do prześledzenia historii rozwoju oryginalnych jednostek naziemnych z tego regionu świata, począwszy od samochodów opancerzonych z czasów II wojny światowej, a skończywszy na bardziej nowoczesnych pojazdach. Dobrym przykładem jest projekt TTD (Tank Technology Demonstrator). To południowoafrykański czołg podstawowy zaprojektowany lokalnie i zbudowany z komponentów produkowanych na miejscu. Pomimo tego, że TTD pozostał na etapie prototypu, to jego technologia posłużyła później do modernizacji czołgów Olifant do standardu Mk2 (te są również dostępne w War Thunder).

War Thunder – aktualizacja Ixwa Strike jest już dostępna

Su-17M2 to myśliwsko-szturmowy samolot o zmiennej geometrii skrzydeł. To pierwsza taka jednostka dostępna w War Thunder. Pomimo swojej dużej masy zmienna mechanika skrzydeł sprawia, że jest on zwinny przy niskich prędkościach i wystarczająco szybki jak na samolot szturmowego najwyższego poziomu. Może osiągnąć prawie 2 Ma. Ładowność Su-17M2 na poziomie 4 000 kg umożliwia zainstalowanie zasobników z działkami, bomb o kalibrze od 100 do 500 kg, rakiet S-5, S-8, S-3 lub S-24, a także pocisków kierowanych powietrze–powietrze R-60, a także pocisków powietrze–ziemia Ch-23M, Ch-25 i Ch-29L. Aktualizacja wprowadza również inne legendarne samoloty, takie jak potężny francuski Mirage IIIE i amerykański myśliwiec F8U-2 Crusader z interesującą mechaniką skrzydeł, która ułatwia start i lądowanie.

Wyświetlacz HUD w samolocie w War Thunder

Nowe lotnicze technologie i południowoafrykańskie jednostki naziemne

Wyświetlacz przezierny (HUD) jest niezbędny we wszystkich nowoczesnych samolotach. Znajduje się tuż przed oczami pilota i wyświetla najważniejsze informacje o aktualnym stanie i położeniu samolotu lub helikoptera, a nawet może pokazywać obliczone przez komputer punkty uderzenia pocisków, rakiet czy bomb. Gracze War Thunder mieli już wcześniej dostęp do nowoczesnych HUD-ów w helikopterach. Aktualizacja Ixwa Strike wprowadza podobną technologię do samolotów, m. in. do F-4 Phantom II i maszyn z rodziny Harrier. Nowa funkcja jest szczególnie ważna dla graczy, którzy preferują realistyczne i symulacyjne tryby gry, w którym nie używa się innych znaczników, co sprawia, że walka jest najbardziej zbliżona do rzeczywistości.

Krążownik wprowadzony w nowej aktualizacji Ixwa Strike

Fani marynarki wojennej otrzymali również kilka ciekawych okrętów różnych klas. Wśród nich japoński lekki krążownik Isuzu, który brał udział w inwazji na Hongkong i Guadalcanal. Salwa ośmiu torped dalekiego zasięgu Typ 93 Long Lance może stać się poważnym zagrożeniem w zaciekłych bitwach marynarki wojennej War Thunder.

Źródło: informacja prasowa

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!