Aktualizacja 1.6 do Stardew Valley trafi na PC już w marcu. ConcernedApe wyjawił datę premiery

27 lutego 2024,
11:15
Kaja Piaścik
Postać w Stardew Valley łowiąca ryby w stawie

Z okazji ósmej rocznicy premiery Stardew Valley Eric Barone znany szerzej jako ConcernedApe ujawnił datę wydania długo wyczekiwanego update’u do gry. Aktualizacja 1.6 trafi na PC już 19 marca, a wersja na urządzenia mobilne oraz konsole ma pojawić się „tak szybko, jak to możliwe”.

Jak jeszcze w zeszłym roku zapowiadał solowy twórca, kolejna dawka zawartości ma obejmować m.in. nowe festiwale, premierowe przedmioty, więcej dialogów, dodatkowe sekrety oraz wsparcie dla 8-osobowego multiplayera na PC. Świeżych elementów miało być tym razem mniej niż w przypadku poprzednich update’ów, ale aktualizacja 1.6 wciąż ma wprowadzić do gry mnóstwo nowości.

30 milionów na ósme urodziny Stardew Valley

Jak przekazał Barone przy okazji ogłoszenia, ogromna popularność Stardew Valley przekłada się też na wiele powiązanych projektów. Pod szyldem symulatora farmy trwa światowa trasa koncertowa z muzyką z gry oraz powstaje oficjalna książka kucharska.

Sam tytuł także cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem użytkowników – sprzedaż Stardew Valley przekroczyła 30 milionów kopii. ConcernedApe podziękował graczom za ich zaangażowanie i umożliwienie tak szerokiego rozwoju marki.