Sailor Moon Cosmos z datą premiery i nowym zwiastunem

17 stycznia 2023,
13:45
Danuta Repelowicz

Pojawił się nowy zwiastun do filmu Sailor Moon Cosmos, kolejnej odsłony z serii nowych adaptacji mangi Czarodziejka z Księżyca. Są także dokładne daty premier obu części filmu w Japonii, ale data premiery na Zachodzie pozostaje nieznana.

Gwiezdne czarodziejki na zwiastunie
Na skróty
  • Sailor Moon Cosmos zadebiutuje w japońskich kinach 9 i 30 czerwca bieżącego roku.
  • Na trailerze możemy zobaczyć gwiezdne czarodziejki.
  • Zachodnia data premiery pozostaje nieznana.

Czarodziejka z Księżyca jest jak metaforyczna kura znosząca złote jajka. Ta ogromna franczyza od ponad 30 lat bije rekordy popularności na całym świecie. W 2014 roku doczekała się nowej, wierniejszej oryginałowi adaptacji w formie anime – Sailor Moon Crystal. Po trzecim sezonie zmieniono jednak formę produkcji i Toei Animation zaczęło wypuszczać filmy kinowe zamiast serialu. Ostatnia część serii, dwuczęściowy film Sailor Moon Eternal, miał premierę w 2021 roku w kinach, a po naszej stronie świata był dostępny na Netfliksie.

Nadchodzący film – adaptacja ostatniego arku mangi, Sailor Moon Cosmos, powtarza ten trend. Według oficjalnych źródeł film będzie miał dwuczęściową premierę 9 i 30 czerwca 2023 roku w japońskich kinach. Sposób dystrybucji i data premiery na Zachodzie pozostają póki co nieznane, ale biorąc pod uwagę zaangażowanie Netflixa w promocję filmu można oczekiwać, że platforma tym razem także otrzyma prawa do jego udostępniania kilka miesięcy po japońskiej premierze.

Poniżej kolejny, nowiutki zwiastun przybliżający postacie gwiezdnych czarodziejek.