Noctua imponuje wsparciem nawet 15-letnich chłodzeń dla LGA1700

O austriackiej firmie zajmującej się projektowaniem i produkcją chłodzeń komputerowych przybywa coraz więcej nowinek. W ostatnim wpisie poruszałem kwestię współpracy owego giganta z Asusem w celu wypuszczenia na rynek kart graficznych z wydajnymi coolerami. Tym razem skupimy się jednak na odpromiennikach dla CPU, Noctua bowiem ponownie imponuje niedorównanym wsparciem użytkowników w tej kategorii.

19 sierpnia 2021
Na skróty
  • Noctua ma zamiar kontynuować tradycję wsparcia użytkowników, przy premierze nowego socketu oferując darmowy zestaw montażowy.
  • Komplet elementów do instalacji coolera otrzymają osoby, które okażą dowód zakupu samego radiatora oraz procesora lub płyty głównej na podstawkę LGA1700.
  • Austriacki producent zapewni wsparcie nawet dla kilkunastoletnich modeli.

Tytułowe przedsiębiorstwo z długą historią ponownie udowadnia, dlaczego warto wybierać ich produkty mimo stosunkowo wysokiej ceny zakupu. Jak się okazuje, owa różnica w kwocie między produktami konkurencji może zwrócić się w trakcie użytkowania po dłuższym czasie.

LGA1700 – wsparcie dla układów chłodzenia Noctua

Jak doskonale wiemy, zarówno Intel, jak i AMD są zmuszeni do wydania nowego socketu co kilka lat. Takie rozwiązanie przynosi korzyści w postaci wzrostu wydajności CPU, ale niesie również za sobą wady, jak konieczność zakupu nowego radiatora lub systemu montażowego, jeśli producent takowe przewidział. Sytuacja może być natomiast nieco inna, jeżeli postawiliśmy na coolery od Noctua.

Socket LGA1700

Austriacka firma zdecydowała się na bezpłatne udostępnianie akcesoriów niezbędnych do montażu na nowej podstawce Intela w postaci LGA1700. Warto zaznaczyć, iż nie jest to pierwszy przypadek tego typu, ponieważ ten znany producent oferuje darmowe wsparcie podczas premiery nowego gniazda już od 2006 roku.

Noctua, czyli LGA1700 z 15-letnim chłodzeniem

Zestawy SecuFirm2 NM-i17xx-MP83 oraz NM-i17xx-MP78 łączą w sobie nie tylko optymalny docisk, ale także bardzo łatwy i intuicyjny montaż. Lista kompatybilnych płyt głównych ma pojawić się na stronie Noctua zaraz po ich premierze.

Chłodzenie Noctua w zestawie komputerowym

Należy jednak pamiętać, iż aby otrzymać wspomniany zestaw montażowy należy przedstawić dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury za chłodzenie oraz procesor bądź płytę główną na podstawce LGA1700. Jest to nie tylko oszczędność dla użytkowników, ale również krok w stronę ekologii.

Krystian Ławniczak

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!