Dwudniowa edycja Warszawskiej Giełdy Retrogamingowej już 15–16 stycznia. W planach też Pogadanki Retrogamingowe

W sobotę 15 stycznia startuje kolejna dwudniowa edycja Warszawskiej Giełdy Retrogamingowej oraz comiesięczne wydarzenie w warszawskiej Cybermachinie, czyli Warszawskie Pogadanki Retrogamingowe w sali retro!

10 stycznia 2022

Jak co miesiąc, w pierwszą sobotę po dziesiątym, w podziemiach WGE odbędzie się Giełda Retrogamingowa. Działa ona w godzinach 10:00–14:00 i z pewnością, jak zawsze, będzie można zdobyć na niej wiele skarbów, zarówno gier i konsol, jak i rozmaitych gadżetów związanych z retrogamingiem. Od zeszłego miesiąca giełda odbywa się nie tylko w sobotę, ale i w niedzielę w tych samych godzinach i miejscu! Oddajemy głos organizatorowi – Mariuszowi Murawskiemu, managerowi Warszawskiego Muzeum Komputerów i Gier.

Plakat giełdy retrogamingowej

Giełda Retrogamingowa w Warszawie – informacje od organizatorów

Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600 czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Kochasz Segę nie tylko za ich gry, ale pamiętasz również, jak to było grać na ich konsolach? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż/sprzedaj/kup to, co gra w twoim sercu!

A może chcesz zreorganizować kolekcję gier? Zapraszamy serdecznie do nas!
W podziemnych pawilonach Warszawskiej Giełdy Elektronicznej zbudujemy giełdę poświęconą tematyce retro konsol, komputerów oraz wszelkich sprzętów, które chcielibyście ze sobą przynieść! Jesteśmy elastyczni!

Jeśli macie na sprzedaż sprzęty nowszych generacji (PS3, PS4, Switch, DS, 3DS, PSP, PSV), również serdecznie zapraszamy.

Ostatnia edycja sprowadziła do nas pasjonatów z różnych stron Polski, dyskutowaliśmy godzinami, wymieniając wspólne growe doświadczenia! Dołącz do nas, tworząc nową społeczność graczy chcących rozmawiać ze sobą nie tylko za pośrednictwem internetu!

Prosimy o przychodzenie w maseczkach, na miejscu jest dostęp do łazienki.
Będą również dostępne odpowiednie środki dezynfekujące.
Ze względu na czerwoną strefę będą większe odstępy między osobami sprzedającymi, zmieścimy się jednak bez problemu. Korytarz jest długi. 🙂

Udostępnienie miejsca handlowego – 50 zł brutto za stolik, opłata pozwala pozawala na ekspozycję w jedym dniu trwania giełdy. Zalecamy uprzednią rezerwację przez fanpage na FB (WMKiG) lub wiadomość przez OLX. Liczba miejsc jest ograniczona.
Pierwsze osoby otrzymają od nas stoły do ekspozycji.
Przy rezerwacji proszę podać imię, nazwisko, mail oraz telefon kontaktowy.

Organizatorzy Warszawskiej Giełdy Retrogamingowej
  • Termin: 15–16 stycznia 2022 od godziny 10:00 do 14:00.
  • Adres: Warszawa, al. Niepodległości 208A.

Warszawskie Pogadanki Retrogamingowe

A po giełdzie w sobotę 15 stycznia zapraszamy na specjalne wydarzenie – Pogadanki Retrogamingowe w Cybermachinie!

Na miejscu możecie spotkać redaktorów GamesGuru, organizatora giełdy oraz menadżera Warszawskiego Muzeum Komputerów i Gier, a także wielu zapaleńców i fanów retro, którzy przy kufelku zacnego ale i manierce wywaru chętnie dzielą się doświadczeniami i rozmawiają o swojej retropasji. ZAPRASZAMY NA OBA WYDARZENIA!

plakat retropogadanki

Michał Chyła

Gdyby miał się porównać do postaci ze świata filmu to byłby to Gruby Gnój z Austina Powersa. Twierdzi, że jego ulubionym gatunkiem filmowym jest dramat psychologiczny, ale ogląda przynajmniej jeden słaby horror z lat 80tych dziennie. Maniak serii Souls. Przed śmiercią chciały zagrać w każdą grę, jaka wyszła.
UWaga! Gorące informacje!