ADATA XPG, dostawca systemów, komponentów i urządzeń peryferyjnych dla graczy, prezentuje nową myszkę do gier ALPHA w wersji przewodowej oraz bez. Urządzenie zostało wyposażone w energooszczędny sensor PAW-3335 i przełączniki Omron, wszystko to w wyprofilowanej pod prawą dłoń obudowie.
ADATA XPG ALPHA – lider wśród myszek ergonomicznych
ALPHA to prosta i elegancka mysz z wygodnym chwytem, który odzwierciedla przemysłowy język projektowania XPG – „egzoszkielet”. Filozofia kładzie nacisk na równowagę między ergonomią a funkcjonalnością. Producent za pomocą sztucznej inteligencji i skanowaniu przedmiotów, które na co dzień trzymamy w dłoniach, był w stanie określić optymalny kształt myszy. Dobrym przykładem jest szerokość myszy, która została określona na podstawie uśrednionych pomiarów palców zebranych przez aplikację XPG.
Myszka, już w fazie koncepcji, została nagrodzona za swoją ergonomię. Wyróżnieniem, o którym chwali się producent na swojej stronie, jest wygranie nagrody w Red Dot Design Award 2022.
Wyposażona w Pixart PAW-3335, mysz zapewnia zakres DPI od 100 do 16 000, dzięki czemu sprosta każdemu rodzajowi gier. Poza topowym sensorem, urządzenie zostało wyposażone w wysokiej klasy przełączniki OMRON o żywotności 60 milionów kliknięć. Za połączenie bezprzewodowe odpowiadają dwa standardy: łączność 2,4 GHz o niskim opóźnieniu oraz standardowe Bluetooth. Myszka tym samym – jak informuje producent – oferuje do 60 godzin pracy na baterii przy włączonym podświetleniu RGB. Istnieje także możliwość połączenia myszy przewodowo.
Podświetlenie w myszce ALPHA jest subtelne i eleganckie poprzez trzy dedykowane strefy, które są od siebie niezależne. Rozlewające się RGB znajdziemy pod rolką, logo producenta oraz mleczną listwą, umieszczoną tuż pod głównymi przyciskami myszy.
Programowe dopełnienie topowej specyfikacji
Producent poza myszką, zapewnia również dostęp do oprogramowania PRIME, które zapewnia możliwość zmiany DPI, programowania przycisków oraz zarządzanie oświetleniem. Dodatkowo, użytkownik może tworzyć makra i zapisywać je w profilach tak, aby mieć możliwość łatwej zmiany konfiguracji i przenoszenia ich między komputerami.
Poza specyfikacją, zdjęciami i oficjalnym potwierdzeniem, zabrakło informacji o planowanej dacie sprzedaży oraz ceny. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać kolejnych, oficjalnych informacji od producenta.